The Gathering

forum
It is currently 28 Apr 2024, 08:35

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 2698 posts ]  Go to page Previous  1 ... 131, 132, 133, 134, 135
Author Message
PostPosted: 12 Jul 2013, 03:28 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 11:00
Posts: 35294
Location: Sidi Bouzid, Morocco
Civ 5 μονο παλι απο σημερα με brave new world expansion και αντε γεια νουμπαδες

_________________
Love, despite what they tell you, does not conquer all, nor does it even usually last. In the end the romantic aspirations of our youth are reduced to, whatever works.

Μέχρι να φανεί το φως
δρόμους θα διαβαίνω
όχι πως σε ξέχασα
μα δε σε προσμένω.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12 Jul 2013, 03:34 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Oct 2001, 01:00
Posts: 25769
Location: The Big Apple
Το πηρες απο Steam? Εδω το χουν 30 δολλαρια (που δεν ειναι και παρα πολλα) αλλα λεω να περιμενω να σκασει καμια προσφορα σε κανα διμηνο, γιατι ουτως ή αλλιως λιωνω με το Gods And Kings ακομα, θελω να το τερματισω με ΚΑΘΕ λαο πρωτα (μου χουν μεινει καμια δεκαρια) :lol:

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12 Jul 2013, 04:05 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 11:00
Posts: 35294
Location: Sidi Bouzid, Morocco
δεν υπαρχει κανενας λογος να το τερματισεις με αμπαλους λαους οπως οι αγγλοι πχ ή οι ισπανοι


το ειχα κανει preorder εδω και ενα μηνα στο steam ναι

_________________
Love, despite what they tell you, does not conquer all, nor does it even usually last. In the end the romantic aspirations of our youth are reduced to, whatever works.

Μέχρι να φανεί το φως
δρόμους θα διαβαίνω
όχι πως σε ξέχασα
μα δε σε προσμένω.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12 Jul 2013, 04:50 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Oct 2001, 01:00
Posts: 25769
Location: The Big Apple
Το κανω για τα achievements, εχω ηδη 103 αλλα ειναι απειρα τα γαμημενα.
Οι Αγγλοι ειναι πραγματικα ΣΚΑΤΑ, με αυτους που ξεσκισα τα παντα ηταν οι Γερμανοι...
Επισης λατρεψα Βαβυλωνιους και Πολυνησιους. Τωρα σε αυτο που παιζω με Αζτεκους παω για Domination Victory με 10 λαους συνολο, εχω ηδη φαει τους 8...
Θα το παρω κι εγω καποια στιγμη, πρεπει να μετραει πολυ το νεο expansion

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12 Jul 2013, 06:22 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 26 May 2005, 21:04
Posts: 38303
Location: WasteLand
thepavl wrote:
Civ 5 μονο παλι απο σημερα με brave new world expansion και αντε γεια νουμπαδες

noumpa na pas na peis ton cerx

_________________
Children picking up our bones
Will never know that these were once
As quick as foxes on the hill


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15 Jul 2013, 22:55 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Oct 2001, 01:00
Posts: 25769
Location: The Big Apple
Δεν αντεξα και πηρα κι εγω το Brave New World με 30 δολλαριακια, αν και τα θεωρω πολλα για ενα expansion. Παντως δε νομιζω πως εχω ξαναδει καλυτερο expansion σε οποιοδηποτε παιχνιδι, και σιγουρα σε οποιοδηποτε Civilization (συγκρινεται με το Warlords που βαλε στο 4 - και στο franchise γενικα - κατασκοπεια και θρησκεια και τα κανε πουτανα ολα). Εχω παιξει μολις ενα παιχνιδι (δεν εχει τελειωσει ακομα), με τον Casimir III και την Πολωνια 8) Τα σχολια προς το παρον:

- Η μεγαλυτερη βελτιωση για μενα ειναι το World Congress. Το Diplomatic Victory με τις ψηφους απο τα City-states ηταν απλα ηλιθιο. Μπορουσες αν πασα στιγμη να μαζεψεις απειρο gold και ακριβως πριν την ψηφοφορια να δωσεις απο ενα χιλιαρικο σε καθε city-state (ή και παραπανω) και να εξασφαλισεις ολες τις ψηφους. Δεν εχει τοση πλακα ενα παιχνιδι αν το να κερδισεις εξαρταται μονο απο σενα. Τωρα επαναφεραν το υπεροχο συστημα απο το Civ4, με τις διαφορες προτασεις που θετεις για ψηφοφορια στα Ηνωμενα Εθνη, κι ετσι επηρεαζεται το παιχνιδι με πολλους τροπους. Ακομα εξαρτωνται οι delegates που θα εχεις απο τα city-states, αλλα δεν ειναι τοσο απλοικο οσο πριν.
- Η δευτερη μεγαλυτερη βελτιωση ειναι για μενα οι Great Artists, Writers, Musicians και το theme του τουρισμου. Παλευω να κερδισω με cultural victory αλλα ειναι δυσκολο!
- Trade Routes: Δεν ειναι κατι το τρομερο, αλλα ειναι κι αυτο μια ενδιαφερουσα προσθηκη. Σιγουρα βοηθαει αρκετα στο να βγαλεις χρηματα.
- Ideologies: Μαρεσουν παρα πολυ σαν concept, και εμπλεκονται με τουρισμο και με το World Congress, το οποιο ειναι γαματο. Το μονο αρνητικο οτι καποιες "θεσεις" των ιδεολογιων ειναι λιγο ανουσιες.
- New Civilizations: Φοβερες οι προσθηκες εδω περα, με περιεργα μπονους. Soshones και Venice πολυ πολυ περιεργοι λαοι, ειδικα οι Βενετοι, οι οποιοι δε μπορουν να φτιαξουν Settlers! Απο και και περα φαινονται πολυ ενδιαφεροντες οι Πολωνοι, Βραζιλιανοι, Ινδονησιοι, Ασσυριοι Μαροκινοι και εχουμε και την επιστροφη των Ζουλου και των Πορτογαλων.
- New Scenarios: Δεν τα εχω τσεκαρει ακομα, αλλα εδω δεν εχω παιξει ολα τα σεναρια του Gods & Kings ακομα...

Εσενα πως σου φανηκε Γιωργο? Πηρες Μαροκινους? :lol:

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2013, 01:32 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 11:00
Posts: 35294
Location: Sidi Bouzid, Morocco
προς το παρον τρομερες αλλαγες στην ΑΙ που σε γαμαει ευκολοτατα πλεον...

πολυ πιο δυσκολο το θεμα με τα trade routes πλεον μιας και εχουν αφαιρεσει ολα τα μπονους gold απο διαφορα tile διπλα σε νερα κλπ και αν δεν κανεις trade route βρισκεσαι σε τραγικη θεση.

Ναι πηρα μαροκο εννοειται και εβγαζα αρκετα λεφτα απο routes.

Εχει πολυ ψωμι και δεν εχω καταφερει να παιξω καλα καλα μιας και στο emperor που το παιζω ηδη με εσφαξαν μια φορα οι ουννοι...

_________________
Love, despite what they tell you, does not conquer all, nor does it even usually last. In the end the romantic aspirations of our youth are reduced to, whatever works.

Μέχρι να φανεί το φως
δρόμους θα διαβαίνω
όχι πως σε ξέχασα
μα δε σε προσμένω.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2013, 03:58 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 11:00
Posts: 35294
Location: Sidi Bouzid, Morocco
epishs kataskopia kai thriskeia evale to g&k sto civ 5 oxi to warlords sto 4

_________________
Love, despite what they tell you, does not conquer all, nor does it even usually last. In the end the romantic aspirations of our youth are reduced to, whatever works.

Μέχρι να φανεί το φως
δρόμους θα διαβαίνω
όχι πως σε ξέχασα
μα δε σε προσμένω.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2013, 04:14 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
sth mana sou to 'pes?

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2013, 04:34 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Oct 2001, 01:00
Posts: 25769
Location: The Big Apple
thepavl wrote:
epishs kataskopia kai thriskeia evale to g&k sto civ 5 oxi to warlords sto 4

Για τσεκαρε το ξανα, εχω παιξει Civ4 πανω απο 400 ωρες στη ζωη μου, και μαλιστα το Beyond The Sword ειχε και σημαντικα updates σε κατασκοπεια και θρησκεια. Εφτιαχνες και κατασκοπους ως ξεχωριστες μοναδες και τους πηγαινες σε πολεις χειροκινητα, κι οχι αυτοματα με το κουμπακι "move to this city" οπως στο 5.

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2013, 05:57 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 11:00
Posts: 35294
Location: Sidi Bouzid, Morocco
nai kataskopeia eixan ta civ kai prin to kserw. religion sto epipedo tou 5 den eixe kanena. den epaize kanena apolytos tromero rolo sto paixnidi kai giafto de th thymamai kan. Twra einai fovero ergaleio kai sxedon adianohto na mhn kaneis.

_________________
Love, despite what they tell you, does not conquer all, nor does it even usually last. In the end the romantic aspirations of our youth are reduced to, whatever works.

Μέχρι να φανεί το φως
δρόμους θα διαβαίνω
όχι πως σε ξέχασα
μα δε σε προσμένω.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11 Aug 2013, 18:17 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 11:00
Posts: 35294
Location: Sidi Bouzid, Morocco
τερματισα το brave new world με μαροκο στο emperor με χαρτη huge, continents. Diplomatic victory με 48 ψηφους στα UN οταν χρειαζεσαι 37 για να κερδισεις. Πρωτο δευτερος σε ολα τα δημογραφικα και γυρω στα 500 gold τον γυρο χωρις να ειμαι σε golden age. Τρομερα τα trade routes και δεν πρεπει να αμεληθουν καθολου. Τη στιγμη που εμφανιζεται επιλογη να κανεις καινουριο το κανεις ΑΜΕΣΩΣ μιας και δεν υπαρχει τροπος να βγαλεις αλλιως λεφτα. Το late game δεν εχει αλλαξει πολυ εκτος απο το world congress που μπορει να σε γαμησει αν σε εχουν στην μπουκα οι αλλοι παιχτες. Πρεπει να τα εχεις καλα με καποιους και να εχδεις και καμια city state ally για να μην περασεις τα πανδεινα.

Το Civ 5 ειναι το καλυτερο παραδειγμα παιχνιδιου στρατηγικης που τρια χρονια μετα το αρχικο release καταφερνει να ειναι φρεσκο και στην κορυφη της κατηγοριας του.

_________________
Love, despite what they tell you, does not conquer all, nor does it even usually last. In the end the romantic aspirations of our youth are reduced to, whatever works.

Μέχρι να φανεί το φως
δρόμους θα διαβαίνω
όχι πως σε ξέχασα
μα δε σε προσμένω.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11 Aug 2013, 18:27 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
pote prolabaineis re malaka :green: !!??!!??

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11 Aug 2013, 18:30 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 09 Jul 2007, 22:16
Posts: 7668
Location: Helsinki, Finland
Είναι που δουλεύει πολύ και δεν έχει ρεπό. ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ.

_________________
Ο άνεμος και η σκόνη είναι
οι σύντροφοί μου,
Η άκρη της γης το σπίτι μου.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11 Aug 2013, 19:27 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 11:00
Posts: 35294
Location: Sidi Bouzid, Morocco
8)

_________________
Love, despite what they tell you, does not conquer all, nor does it even usually last. In the end the romantic aspirations of our youth are reduced to, whatever works.

Μέχρι να φανεί το φως
δρόμους θα διαβαίνω
όχι πως σε ξέχασα
μα δε σε προσμένω.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26 Mar 2014, 08:43 
Offline
moderator
moderator
User avatar

Joined: 15 Jul 2002, 01:00
Posts: 23851
Location: Holy John Ready, Greece
South Park: The Stick Of Truth

...épic...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=tHMXXFG_McI
Soundgaze.gr - Fix Your Gaze On Music
Το Πολυμίξερ της Μουσικής


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26 Mar 2014, 08:48 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 11:00
Posts: 35294
Location: Sidi Bouzid, Morocco
δε το έχω παίξει ακόμα αλλα απο ρηβιου και βίντεο που έχω δει σπέρνει. Εχει λογοκριθεί όμως ε. Δε ξέρω αν κατεβασες κάποιο μη λογοκριμένο και πως ονομάζεται το τορεντ.

_________________
Love, despite what they tell you, does not conquer all, nor does it even usually last. In the end the romantic aspirations of our youth are reduced to, whatever works.

Μέχρι να φανεί το φως
δρόμους θα διαβαίνω
όχι πως σε ξέχασα
μα δε σε προσμένω.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26 Mar 2014, 08:53 
Offline
moderator
moderator
User avatar

Joined: 15 Jul 2002, 01:00
Posts: 23851
Location: Holy John Ready, Greece
δεν ξέρω κάτι για λογοκρισία (τώρα διαβάζω σχετικά), από reloaded το έχω κατεβάσει και προς το παρόν τα μπινελίκια ρέουν άφθονα, όπως και τα anal probes :P

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=tHMXXFG_McI
Soundgaze.gr - Fix Your Gaze On Music
Το Πολυμίξερ της Μουσικής


Top
 Profile  
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2698 posts ]  Go to page Previous  1 ... 131, 132, 133, 134, 135

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group