The Gathering

forum
It is currently 28 Apr 2024, 07:56

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 8464 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 424  Next
Author Message
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 16 Jun 2010, 12:15 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
Σαλπιγγίδης 4ετίας

Παίκτης του ΠΑΟΚ είναι ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης όπως ανακοινώθηκε σήμερα από την ΠΑΕ. Συμβόλαιο τετραετούς διάρκειας υπέγραψε ο Έλληνας επιθετικός με τον δικέφαλο του βορρά. Σαλπιγγίδης: "Τεράστια προσωπική πρόκληση".

"Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον διεθνή επιθετικό Δημήτρη Σαλπιγγίδη για την υπογραφή συμβολαίων για τα επόμενα 4 χρόνια", αναφέρει η σχετική ανακοίνωση.

Στην ομάδα της καρδιάς του

Η προφορική συμφωνία με τον Δημήτρη Σαλπιγγίδη υπήρχε εδώ και πολλούς μήνες, ενώ όπως λένε οι πληροφορίες συνοδευόταν και από προσύμφωνο. Επομένως, η ανακοίνωση της ήταν τυπική απλά η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ήθελε να γίνει πρώτα η επισημοποίηση της συνεργασίας με τον νέο τεχνικό, Μάριο Μπερέτα για δεοντολογικούς λόγους.

Οι δύο πλευρές υπέγραψαν συμβόλαιο τετραετούς διάρκειας με συνολικές αποδοχές 2.800.000 ευρώ, ποσό πολύ μικρότερο από εκείνο που του προσέφερε ο Παναθηναϊκός ή που θα μπορούσε να βρει σε ομάδα του εξωτερικού. Ασφαλώς, οι λόγοι που ο Σαλπιγγίδης πήρε την απόφαση να επιστρέψει είναι συναισθηματικής φύσεως γιατί θέλει να γίνει μόνιμος κάτοικος Θεσσαλονίκης και να ζήσει στην μακεδονική πόλη μετά την ολοκλήρωση της καριέρας του.

Όπως είναι φυσικό, ο 28χρονος άσος ενημερώθηκε για την ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και ο ίδιος είναι ιδιαίτερα χαρούμενος και ανακουφισμένος πλέον που επιστρέφει στο “σπίτι” του και κυριολεκτικά και μεταφορικά.

Οι αντιδράσεις που υπήρξαν από μερίδα των οργανωμένων οπαδών πριν από αρκετό καιρό όταν ακούστηκε ότι ο Σάλπιγγίδης θα γυρίσει στην Τούμπα έχουν μειωθεί σε πολύ μεγάλο βαθμό πλέον, ενώ η πλειοψηφία επιθυμούσε την επιστροφή του διεθνούς άσου γνωρίζοντας ότι αναμένεται να ενισχύσει την επιθετική γραμμή της ομάδας.

Σαλπιγγίδης: "Όποιος στα 25 του δεν έκανε λάθη, ας μου ρίξει την πρώτη πέτρα"

Μετά την ανακοίνωση της συμφωνίας, ο διεθνής επιθετικός με δηλώσεις που έκανε στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας, τόνισε:

"Από σήμερα είμαι ξανά ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ. Είναι μια απόφαση που πήρα απολύτως συνειδητά, αφού σκέφτηκα όλες τις παραμέτρους αυτής μου της επιστροφής.

Ξεκινάει για μένα και πάλι το κεφάλαιο ΠΑΟΚ, που είναι μια τεράστια προσωπική πρόκληση. Θα ήθελα πραγματικά να ευχαριστήσω τον κ. Θόδωρο Ζαγοράκη και τους συνεργατες του που άνοιξαν ξανά για μένα την πόρτα του ΠΑΟΚ και μου έδειξαν εμπιστοσύνη, να συμμετάσχω σ΄ένα ήδη πολύ επιτυχημένο πλάνο που φέρνει σταθερά την ομάδα στην κορυφή. Η δυναμική του ΠΑΟΚ, όπως ειδικά έχει διαμορφωθεί την τελευταία διετία, είναι πλέον ιδιαίτερα έντονη σε όλους τους αντιπάλους, κάτι που μπορώ να επιβεβαιώσω ότι αισθάνθηκα όσες φορές αγωνίστηκα εναντίον του, είτε εντός, είτε εκτός έδρας.

Θέλω να ευχαριστήσω τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ που μου έδειχναν την αγάπη τους όλα αυτά τα χρόνια που έλειπα από την ομάδα. Ξέρω ότι υπάρχουν φίλαθλοι, δεν έχει σημασία αν είναι πολλοί ή λίγοι, που έχουν πικραθεί από τη μεταγραφή μου στον Παναθηναϊκό. Ξέρω ότι έκανα λάθη, ίσως όχι στο βαθμό που μου καταλογίστηκαν, αλλά όποιος σε ηλικία 25 ετών και ιδιαίτερα με τόσο μεγάλη ψυχολογική πίεση πάνω του, δεν έκανε λάθη, ας μου ρίξει την πρώτη πέτρα.

Ξέρω ότι κάποιοι θα προτιμούσαν ν' ακούσουν από μένα μια "συγγνώμη", λέξη που θεωρώ πολύ εύκολη να την πει κανείς, αλλά εξαιρετικά αδύναμη μπροστά στις ίδιες τις πράξεις. Δεν θέλω να μου χαριστεί τίποτα και θα με έκανε χαρούμενο ο κόσμος να με κρίνει από την παρουσία μου μέσα στο γήπεδο και από την αγωνιστική προσφορά μου στην ομάδα.

Κάποιοι με είπαν τρελό που στην καλύτερή μου ποδοσφαιρικά ηλικία άφησα τις προσφορές που είχα για να επιστρέψω στον ΠΑΟΚ. Κι όμως είμαι σίγουρος ότι πήρα την καλύτερη δυνατή απόφαση για την καριέρα μου. Έχω φιλοδοξίες και μεγάλη διάθεση να προσφέρω στην ομάδα. Η σεζόν που ξεκινάει κρύβει μέσα της πολλές μεγάλες προκλήσεις και μπορούμε να τα καταφέρουμε αν είμαστε ενωμένοι".



Antio Salpi. Malakia ekanes, alla den peirazei.

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 16 Jun 2010, 12:16 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 01 Jan 2007, 02:37
Posts: 12942
Location: peiraias
Kalos o linen egrinw.makari na vgalei th xronia

_________________
This is how the lucky feel
How the blessed man think
Like a daybreak in spring
Like the flat brink of a cloud
Like a dark night in autumn
A black winter day..


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 16 Jun 2010, 12:17 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Oct 2001, 01:00
Posts: 25769
Location: The Big Apple
Χτυπα ξυλο ρε, δεν ειναι και τοσο μεγαλος

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 16 Jun 2010, 12:18 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
Makari na kanei parelash pes prwta.

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 16 Jun 2010, 13:10 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 09 Aug 2002, 12:08
Posts: 29689
Location: Tokos Fun Park
malakia kai gia thn kariera tou salpi,malakia kai gia ta lefta,alla auto deixnei oti einai para poly magkas,mpravo tou. sevasmos.
kai na stamathsei na mas vazei gkol omws,mas exei mourlanei


apo thn allh poutsa kai ksylo kai kanenas sevasmos ston vrwmero nikopolidh,o opoios synexizei kai de tha mas apalaksei oute fetos apo thn axwneuth parousia tou

_________________
you own me...

Image
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 16 Jun 2010, 13:23 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 26 May 2005, 21:04
Posts: 38303
Location: WasteLand
HARRY_ANGEL wrote:
Μετά από 4 χρόνια στον Παναθηναϊκό επιστρέφεις στον ΠΑΟΚ. Τι ελπίζεις και τι περιμένεις;

"Ο ΠΑΟΚ ο σημερινός δεν έχει καμία σχέση με αυτόν που άφησα εγώ. Με τον Ζαγοράκη πρόεδρο, τον Βρύζα και τους λοιπούς της διοίκησης έχει κάνει τεράστια βήματα προς τα μπροστά. Η ομάδα γύρισε πραγματικά σελίδα και μπήκε στον ίσο δρόμο. Απαλλαγμένος από τα λάθη και τα προβλήματα του παρελθόντος ο σύλλογος μπορεί να πάει εκεί που του αρμόζει. Οι φιλοδοξίες αλλά και το πλάνο είναι κάθε χρόνο να στοχεύει και ψηλότερα. Την τελευταία διετία είχε πολύ καλή πορεία με αποκορύφωμα την σεζόν που μόλις τελείωσε όπου διεκδίκησε στα ίσια το πρωτάθλημα".


H alliws, otan htan mpourdelo ta pragmata thn ekana kai twra pou estrwsan xanagyrizw kyrios :P

_________________
Children picking up our bones
Will never know that these were once
As quick as foxes on the hill


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 16 Jun 2010, 19:09 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 27 May 2006, 22:54
Posts: 14967
Location: Poythenistan
Δεν σας χαλασε ο Σαλπι!!! 8) 8) 8)


ΣΑΛΠΙ ΡΕ ΝΙΑΜΟΥ, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟ 2011!!!!!

_________________
Αγαπώ 13888!!!


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 16 Jun 2010, 19:32 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Supe ... 77524.html

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 16 Jun 2010, 22:40 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
Σαλπιγγίδης: "Φεύγω με την αίσθηση ότι μπορώ να σας κοιτώ όλους στα μάτια"

Σε αποχαιρετιστήρια δήλωση μέσω της επίσημης ιστοσελίδας του Παναθηναϊκού προχώρησε ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης, ο οποίος για τα επόμενα 4 χρόνια θα αγωνίζεται (ξανά) στον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά:

"Μετά από τέσσερα ωραία χρόνια, με ένα νταμπλ και μεγάλες ευρωπαϊκές βραδιές, ένας κύκλος της καριέρας μου, κλείνει. Αισθάνομαι την ανάγκη να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ, σε όλους τους ανθρώπους, που αυτά τα τέσσερα χρόνια, με βοήθησαν να αισθανθώ ότι βρίσκομαι σ΄ ένα οικείο περιβάλλον. Σ΄ αυτά τα τέσσερα χρόνια ουδέποτε αισθάνθηκα ξένος.

Σε όλες τις διοικήσεις του Παναθηναϊκού, ειδικά στον κ. Γιάννη Βαρδινογιάννη, ο οποίος μαζί με τον κ. Σπύρο Λιβαθηνό και τον κ. Αργύρη Μήτσου, μου έδωσαν την ευκαιρία να αγωνιστώ στον Παναθηναϊκό και κυρίως στον κ. Νίκο Πατέρα, ο οποίος αντιμετώπισε με μεγάλη κατανόηση και στήριξε τις επιλογές μου, ακόμη κι όταν αρνήθηκα μία οικονομική πρόταση, την οποία ήξερα ότι δεν θα μπορούσα να βρω πουθενά.

Σε όλους τους προπονητές, με τους οποίους συνεργάστηκα, προσπαθώντας να δίνω πάντα τον καλύτερο εαυτό μου, σ΄ οποιαδήποτε θέση κι αν μου ζητούσαν να αγωνιστώ και βέβαια στους συμπαίκτες μου, με τους οποίους προσπαθήσαμε μαζί, πανηγυρίσαμε επιτυχίες και μείναμε ενωμένοι στις αποτυχίες.

Και φυσικά, στον φίλαθλο κόσμο του Παναθηναϊκό, που μου χάρισε ωραία συναισθήματα, μου πρόσφερε μεγάλη αγάπη, σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό απ΄ ότι θα μπορούσα να φανταστώ. Προσπάθησα πάντα να δίνω τον καλύτερο εαυτό μου, μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο, ήθελα πάντα να είμαι ειλικρινής απέναντι σε όλους. Φεύγω με την αίσθηση ότι μπορώ να σας κοιτώ όλους στα μάτια".

Νωρίτερα, η ΠΑΕ Παναθηναϊκός μέσω ανακοίνωσης έγραφε για το τέλος εποχής για Σαλπιγγίδη:

"Με αφορμή την ολοκλήρωση της τετραετούς συνεργασίας του Δημήτρη Σαλπιγγίδη με την ομάδα μας, η ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ επιθυμεί να ευχαριστήσει τον ποδοσφαιριστή για την αναμφισβήτητη προσφορά, τον επαγγελματισμό και το ήθος του και να του ευχηθεί κάθε επιτυχία σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο.

Ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης γεννημένος στις 18 Αυγούστου του 1981 στη Θεσσαλονίκη ξεκίνησε από νεαρή ηλικία στον ΠΑΟΚ και στις 25 Αυγούστου του 2002 πραγματοποίησε το «ντεμπούτο» του στην Α’ Εθνική. Την περίοδο 2005-2006, ο «Σάλπι» κατέλαβε την πρώτη θέση στον πίνακα των σκόρερ του ελληνικού πρωταθλήματος με 17 γκολ και κατά την θερινή μεταγραφική περίοδο του 2006 εντάχθηκε στο δυναμικό του Παναθηναϊκού. Για τρεις συνεχόμενες αγωνιστικές περιόδους (2006-2007, 2007-2008 και 2008-2009) ο «Σάλπι» αναδείχθηκε σε πρώτο σκόρερ της ομάδας μας, ενώ συνέβαλλε σημαντικά στην κατάκτηση του νταμπλ της περιόδου 2009-2010".



Hr8e kyrios, efyge kyrios. Agaph8hke poly apo ton kosmo tou Pana8hna'i'kou. Eyxaristoume Salpi.

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 16 Jun 2010, 23:06 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 27 May 2006, 22:54
Posts: 14967
Location: Poythenistan
Ετσι να τον ευχαριστειτε γιατι σας ερχονται υπερηχητικες γκολαρες και ανυπερβλητες πουτσες απο δω και μπρος!!! 8) 8) 8)

_________________
Αγαπώ 13888!!!


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 16 Jun 2010, 23:15 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 26 May 2005, 21:04
Posts: 38303
Location: WasteLand
HARRY_ANGEL wrote:
HARRY_ANGEL wrote:
Μετά από 4 χρόνια στον Παναθηναϊκό επιστρέφεις στον ΠΑΟΚ. Τι ελπίζεις και τι περιμένεις;

"Ο ΠΑΟΚ ο σημερινός δεν έχει καμία σχέση με αυτόν που άφησα εγώ. Με τον Ζαγοράκη πρόεδρο, τον Βρύζα και τους λοιπούς της διοίκησης έχει κάνει τεράστια βήματα προς τα μπροστά. Η ομάδα γύρισε πραγματικά σελίδα και μπήκε στον ίσο δρόμο. Απαλλαγμένος από τα λάθη και τα προβλήματα του παρελθόντος ο σύλλογος μπορεί να πάει εκεί που του αρμόζει. Οι φιλοδοξίες αλλά και το πλάνο είναι κάθε χρόνο να στοχεύει και ψηλότερα. Την τελευταία διετία είχε πολύ καλή πορεία με αποκορύφωμα την σεζόν που μόλις τελείωσε όπου διεκδίκησε στα ίσια το πρωτάθλημα".


H alliws, otan htan mpourdelo ta pragmata thn ekana kai twra pou estrwsan xanagyrizw kyrios :P

_________________
Children picking up our bones
Will never know that these were once
As quick as foxes on the hill


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 17 Jun 2010, 00:42 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 21 Sep 2006, 00:42
Posts: 11237
Location: Thessaloniki, greece
ta pragmata den itan apla mpourdelo tote,
den iparxoun lekseis na xaraktirisoun to ti itan i PAOKara mas tote.

giayto o zago exei parei ta eysima akoma k apo tiflous k koufous,
exei valei mia seira, prospathei dld.

episis na pw ena megalo mpravo ston pao,
gia tin megali anakoinwsi pou evgale.
makari oles oi omades kapote na leitoyrgoun etsi. makari.....

egw xairomai gia tin prosthiki, gia pollous logous,
alla den tha eprepe na meinoume ekei.
einai poli dinati arxi pantws....

_________________
I Mi, Zajedno, Zauvijek, Orao, Orao, Dvoglavi Orao.

Image


we may get better, we won't get well


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 17 Jun 2010, 08:04 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
Emeis gamw tou fer8hkame, prwth fora sta xronika. Ki aytos omws htan poly kalos epaggelmatias, swstos se ola tou.

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 17 Jun 2010, 09:29 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2003, 23:13
Posts: 17701
Location: exarchia city
swstos o mpereta 8)

Αθεράπευτος θιασώτης της ροκ μουσικής και ιδιαίτερα του Μπρους Σπρίνγκστιν δηλώνει ο Μάριο Μπερέτα, ο οποίος βρίσκεται μία ανάσα από την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας του ΠΑΟΚ.


Ο 50χρονος τεχνικός την εποχή που καθοδηγούσε τη Λέτσε 2008/09 αποκάλυψε σε συνέντευξη που παραχώρησε στο περιοδικό "sportweek" το μεγάλο πάθος του, εκτός αθλητισμού.

Φαν του Μπρους Σπρίνγκστιν

"Η αγάπη μου για τη μουσική άρχισε σε μία συναυλία του Μπρους Σπρίνγκστιν στις 21 Ιουνίου 1985 στο 'Σαν Σίρο'. Από τότε έχω πάει σε πέντε συναυλίες. Αγαπώ υπερβολικά την ροκ μουσική και θα ήθελα και οι δύο γιοι μου να ασχολούνται με τους ίδιους ήχους.

Είναι δύσκολο όμως αυτό γιατί η σύζυγος μου προτιμάει την μουσική του '80 με μπάντες όπως οι Duran Duran και Depeche Mode. Προσωπικά μένω μακριά από τέτοιου είδους ακούσματα".

_________________
AXL kai st@@ mas
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 17 Jun 2010, 09:30 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Oct 2001, 01:00
Posts: 25769
Location: The Big Apple
Απιστευτα βλακωδης δηλωση η τελευταια, απο ατομο με νοοτροπια μεταλλα 8)

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 17 Jun 2010, 09:32 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2003, 23:13
Posts: 17701
Location: exarchia city
apsogos.

_________________
AXL kai st@@ mas
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 17 Jun 2010, 09:32 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Oct 2001, 01:00
Posts: 25769
Location: The Big Apple
Fixxxer wrote:
Απιστευτα βλακωδης δηλωση η τελευταια, απο ατομο με νοοτροπια μεταλλα 8)

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 17 Jun 2010, 09:32 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2003, 23:13
Posts: 17701
Location: exarchia city
vaggelis_original21 wrote:
apsogos.

_________________
AXL kai st@@ mas
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 17 Jun 2010, 09:34 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
Sas gamane o Bruce kai oi Depeche Mode 8) .

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mpala (part 3)
PostPosted: 17 Jun 2010, 09:38 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2003, 23:13
Posts: 17701
Location: exarchia city
o mpereta 3erei, elpizw na swsei ta paidia tou apo thn ampalosynh ths gynaikas tou 8)

_________________
AXL kai st@@ mas
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8464 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 424  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group