The Gathering

forum
It is currently 28 Mar 2024, 13:47

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 393 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 01 Jun 2006, 10:25 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 31 May 2006, 08:49
Posts: 40
Location: Hungary, Békéscsaba
Daeron wrote:
Btw ppl: egy kis személyeskedéshez mit szólnátok, hamár itt ilyen szépen kezdünk összegyűlni? Kis bemutatkozás, nagyvonalakban ki mit csinál, hol van, stb..Talán nem értelmetlen, kisország nemkis fanjainak, hehh?:green:

Kezdem én. Petinek hívnak, 23 év nyomja a vállamat, itt mge vmi 3 éve rontom a levegőt (nem csekkolom le, vmi ilyesmi) Amúgy Ürömön élek Bp mellett, zenélek néhány együttesben, meg (néha) járok a jógi egyetemre, ahol jógikat képeznek.
Várom nagyon a Szigetet. Meg az őszt. Meg a Pink Floyd újjáalakuló-és-30-évet-fiatalodó turnéját :( Mindörökké, Ámen.


Jé! Jógázol? :surprised: :wink: :lol:

Folytatom akkor én is a személyeskedést. :)
Békéscsabán lakom, 36 éves vagyok, és könyvelőként tengetem az életemet. Zenei szakközépbe jártam, de már nem zongorázom régóta. (Azért a Shrinket eccő meg kéne tanúni. :wink: ) A TG-t Stargazertől ismerem (örök hálám neki ezért is :) ), de más zenéket is kaptam tőle, mint pl. Dream Theatert, Fates Warningot, Queensryche-ot, stb.
Most ennyi, mert megint zavarognak itten... :-|


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01 Jun 2006, 10:26 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 31 May 2006, 08:49
Posts: 40
Location: Hungary, Békéscsaba
Ja! És hívjatok Lilinek! ... bár nem ez az igazi nevem. :)


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01 Jun 2006, 12:09 
Offline
Third chance
Third chance

Joined: 12 Mar 2006, 11:39
Posts: 71
Location: Budapest
Napokon belül elérem a 31. földi évemet... :o
Fizikálisan néha többnek érzem magam, szellemileg jobb ha megfelezzük éveim számát. :green: :green: :green:

Jelenleg, immár egy éve a németországi munkanélküliek népes táborát erősítem. 24-én lesz egy nyelvvizsgám, ha sikerül, akkor jó, ha nem, akkor sincs baj. :)

Zenélni csak a fejemben szoktam, illetve léggitározni és beksztédzs vokálozni jól tudok.

A Gatheringet még '96 táján ismertem és szerettem meg, már a Mandylion után, de még a Nighttime Birds előtt.

Az első '97-es hazai koncert előtti MCD-s dedikálás aranyos emlék, ahogy vártuk Annekééket, de igazából azt sem tudtuk, hogy hogy néznek ki. Aztán megérkeztek. Egy kicsi, nagyon kislányos szerény valaki elsétált előttem a lemezbolt bejárata felé. Ő volt Anneke? Kérdeztem, de igazából senki sem tudta bizonyosan... :lol:

Ők is megvoltak illetődve... Aztán a koncert előtt, a parkoló (a parkoló volt a nézőtér) bejárata előtt is találkoztunk velük. Azóta is minden hazai koncertjükön ott voltam, jó lenne ha folytatódna ez a hagyomány idén is.

Ami most attól függ, hogy találok-e valami munka-szerűséget a most következő 5-6 hétre. A net előtt ülve nehéz lesz.

Holnap már Lipcsében játszanak a skacok, és még lesz néhány további német fesztiválos fellépés is a nyáron. De sajnos vagy nagyon messze vagy/és nekem rossz időpontban vannak.

Kíváncsi vagyok nagyon a holnapi műsorra, remélem majd ír valaki róla. Bár ahogy elnézem, a német szekció elég halott. Ejnye! 8)


Üdv, Péter


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01 Jun 2006, 14:04 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 31 May 2006, 08:49
Posts: 40
Location: Hungary, Békéscsaba
Hajrá, Gézör koma! Nyelvvizsgailag és munkaügyileg is. (Mi van a Mekivel?) És boldog szülinapot itt is. :)

Szellemileg tényleg nem tűnsz ilyen "öregnek". :lol: De fizikailag sem.

A TG koncertrejárás hagyományát meg, remélem, ezentúl együtt ápoljuk. :wink:


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01 Jun 2006, 19:23 
Offline
Third chance
Third chance
User avatar

Joined: 05 Apr 2006, 19:14
Posts: 101
Location: Hungary
Hát igen... úgy tűnik én vagyok a legfiatalabb... :(
én most élen nesokára 18adikat... ég pár honap :D
The Gatheringet kb a Black Light District ep óta, de még picicvel azelőtt is hallgattam. Azóta teljesen a "rabjuk vagyok" :green:
Őket kivée még hallgatok Pale Forest-et, Dream Theater-t néha Lacuna Coilt, meg Nightwisht, de hallgatok Dead Can Dance-t is.
és meg sok mást.....
Jelenleg épp tanuló vagyok koptatom az iskola padjait.....
Már nagyon várom a szogetes TG-t mert utóljára horvátországban és Német-ben láttam őket:D

Eddig még nem volt alkalmam személyesen találkozni velük, de remélem ez is teljesül hamarosan, mert jó lenne megismerkedni Annekével és a többiekkel.


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01 Jun 2006, 19:27 
Offline
Third chance
Third chance
User avatar

Joined: 05 Apr 2006, 19:14
Posts: 101
Location: Hungary
Amugy eddig ki hány The Gathering koncerten volt? Én eddig 3-on Németbe Horvát-ba, meg egyszer Lengyelországba, még anno a Souvenirs tour idején. Mindegyik fantasztikus volt... :D

2.:Ki mit szól az új albumhoz? Nekem nagyon bejön, különösen a Waking Hour. Egyébként itt magyaroszágon h lehet hozzájutni? :green:


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01 Jun 2006, 19:33 
Offline
Traveller
Traveller
User avatar

Joined: 26 Sep 2004, 22:34
Posts: 430
Location: Hungary
Üdv mindenkinek! Én Anikó vagyok, és Solace-hez hasonlóan énis pár hónap múlva leszek 18. 2004 óta szeretem a TG-t, a Szigeten láttam őket először és kb akkor lettem diehard fan :) Egyébként 'tanulok', munkátkeresek, meg ilyenek..és persze várom a koncertet :flower:


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01 Jun 2006, 23:08 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 31 May 2006, 08:49
Posts: 40
Location: Hungary, Békéscsaba
Solace wrote:
Hát igen... úgy tűnik én vagyok a legfiatalabb... :(


Basszus! Ahelyett, hogy örülnél neki! Bár én lehetnék megint annyi idős!


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01 Jun 2006, 23:15 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 31 May 2006, 08:49
Posts: 40
Location: Hungary, Békéscsaba
Solace wrote:
Amugy eddig ki hány The Gathering koncerten volt? Én eddig 3-on Németbe Horvát-ba, meg egyszer Lengyelországba, még anno a Souvenirs tour idején. Mindegyik fantasztikus volt... :D


Eddig kettőn voltam Stargazerrel. Az egyik a Wigwamban volt, a másik a tavaly előtti szigetes koncert, amire kezdő koncertlátogatóként (és mert nagyon meleg volt) szandálban mentem. :lol: Gondolhatjátok.

Solace wrote:
2.:Ki mit szól az új albumhoz? Nekem nagyon bejön, különösen a Waking Hour. Egyébként itt magyaroszágon h lehet hozzájutni? :green:

Nekem is nagyon tetszik, bár még nem volt időm sokszor meghallgatni. És a barátnőmet is elvarázsolta. :)


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 02 Jun 2006, 14:18 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 01 Dec 2003, 19:09
Posts: 2902
Location: Oh, just a place to be (Hungary)
Solace wrote:
Amugy eddig ki hány The Gathering koncerten volt? Én eddig 3-on Németbe Horvát-ba, meg egyszer Lengyelországba, még anno a Souvenirs tour idején. Mindegyik fantasztikus volt... :D

2.:Ki mit szól az új albumhoz? Nekem nagyon bejön, különösen a Waking Hour. Egyébként itt magyaroszágon h lehet hozzájutni? :green:


Ha nem betegedett volna Anneke le, már 7-nél tartanék :(

Így "csak" 5 volt eddig: Sziget 2002, Wigwam 2004 március, Sziget 2004 augusztus meg a Paradiso duplakoncert Amszterdamban tavaly, a DVD felvételén. És lett volna megint Amszterdam meg nijmegen, ha nincs a cancellation :evil: :cry: :cry: :cry:

Anyway, sztem kimegyek ősszel is Hollandiába megnézni őket. Kicsit túl jóban is vagyok már nehány fórumossal, őket is fantasztikus lenne újra látni :wink:

Új album meg NAGYON hangulatzene..elképesztően bejön, kedvencem az A Noise Severe (setlisten rajt' van, úgyhogy katarzis lesz az "áá--áááá-ááááááááóóóóóóóóóóóóóóóó--aaaaa" rész alatt...) meg a Box. De az egész egy nagyon egységes valami .. kivéve a Solace-t, amit bevallom, át szoktam pörgetni :-? 8)

Amúgy now playing a lot: Antimatter, Tool, Meshuggah, meg Vivaldi, mert egy gitárkvartettel komolyzenét is játszom (csellószólam bőgővel :green: )

Egy kép végül most áprilisból (cancellation ide v oda, a barátokkal összefutni csak kimentünk :green: )

Image

Én a jobbszélen mosolygok, balszélen Fran (Chile), Joke és Jeroen (azaz Lady Nephilim és Preacher), meg Dani aki betegsrac néven is fut itten :green:
És Ken1, a svéd haver csinálta. ezért szeretem enyire ezt a fórumot. :D

_________________
Ez az egy perc az ok, amiért itt vagyok...

Tesam evanukampartham
Aham ajnana-jam tamah
nasayamy atma-bhava-stho
jnana-dipena bhasvata


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 02 Jun 2006, 20:16 
Offline
Third chance
Third chance
User avatar

Joined: 05 Apr 2006, 19:14
Posts: 101
Location: Hungary
Na de jó neked Daeron :D
Mondjuk ez a cancellation tényleg betett, de nembaj, majd pótolják az elmaradt koncerteket a hírek szerint :)
A legfontosabb az, hogy Anneke meggyógyuljon.

Egyébként nemrég voltam hollandiában de csak ugy átutazóban, de Amszterdam nagyon szép hely, azt meg tudtuk nézni :)

Kinnvoltal a Sound relief felvételén? :) Én már nem tudtam kijutni arra sajnos, pedig hajszál választotta el. :roll: :cry: :oops: :tw: :evil:

De nembaj, nekem eddig mindegyik TG koncert tetszett és már alig várom a szigetet :wink:

Nagyon jó a kép, egyébként a fórumtalit nagyon jó 5letnek tartom, és támogatom is :D

Home: Mint már írtam naaaaagggyyyonnnn szeretem. :D Fantasztikusak az új dalok. Egyetértek, nekem is a Noise Severe a favorit,(extra depresszív hangulat :D) meg a 1-4-ig minden szám az albumon +Box és nekem nagyon tetszik a forgotten reprise is.

Viszont én még nem tudtam megemészteni a címadódalt.... :-?

Egyébként Pesten tud valaki vhol olcsó szállást? Jön szigetre egy rakat lengyel ismerős a fórumról és érdeklődnek. :D


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 02 Jun 2006, 20:39 
Offline
Traveller
Traveller
User avatar

Joined: 26 Sep 2004, 22:34
Posts: 430
Location: Hungary
A visszatérő áram (*hálelúja*) örömére én is írnék pár szót :D

Az új albummal kapcsolatban minden jóval egyetértek :) Az egész gyönyörű és magával ragadó, nálam a Home és a Box a nagy kedvencek :) Talán az eddigi szerintem legnagyobb érzelmi töltésű albumukat a Sleepy Buildings-t is üti :)

A topictali meg ofkorsz, nekem még úgysincs kivel mennem :)

Ja és Solace, a Home-ot én mostanában láttam Media Marktban, sztem ott próbálkozz :)


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 02 Jun 2006, 20:57 
Offline
Third chance
Third chance

Joined: 12 Mar 2006, 11:39
Posts: 71
Location: Budapest
Nálam a Noise Severe vezet, de mögötte szorosan ott van a Waking Hour, és az Alone is. Bár a Sound Relif-en hallható verzió jobban tetszik. Persze koncerten valszeg nem az a gépies dobhang lesz...legalábbis remélem.

Egyébként éppen most játszanak Lipcsében... :-)


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 02 Jun 2006, 21:08 
Offline
Third chance
Third chance

Joined: 12 Mar 2006, 11:39
Posts: 71
Location: Budapest
Bizony, jó dolog a fórum-tali. Bár nemzetközileg még nem volt benne részem.

Nekem is a hetedik lett volna a törölt nürnbergi, de úgy érzem, hogy 10 alatt nem fogok megállni. Szóval bele kell húzni, nekem, és a csapatnak is egyaránt. :green:


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 03 Jun 2006, 23:59 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 01 Dec 2003, 19:09
Posts: 2902
Location: Oh, just a place to be (Hungary)
Ez az! Húzzunk bele, barátaim!

***bocsánat*** :green:

Eddig 5. Idén szeretnék úgy elmenni Szilveszterezmni, hogy már 8 :wink:

Október v SDzeptember esélyes...Majd elválik...Itteni haveroktól is függ...

_________________
Ez az egy perc az ok, amiért itt vagyok...

Tesam evanukampartham
Aham ajnana-jam tamah
nasayamy atma-bhava-stho
jnana-dipena bhasvata


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 04 Jun 2006, 14:37 
Offline
Third chance
Third chance
User avatar

Joined: 05 Apr 2006, 19:14
Posts: 101
Location: Hungary
Daeron wrote:
Ez az! Húzzunk bele, barátaim!

***bocsánat*** :green:

Eddig 5. Idén szeretnék úgy elmenni Szilveszterezmni, hogy már 8 :wink:

Október v SDzeptember esélyes...Majd elválik...Itteni haveroktól is függ...


Tartom a tétet - húzzunk bele először Sziget rulz aztán azon gondolkodtam, hogy ki kéne menni 1et Nijmegembe, vagy Amszterdamba egy jó kis Paradiso-s vagy Lux-os koncertre :D
De amugy német az biztosabb lenne :green:


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 04 Jun 2006, 17:37 
Offline
Third chance
Third chance
User avatar

Joined: 05 Apr 2006, 19:14
Posts: 101
Location: Hungary
Egyébként, ismeri valaki a Pale Forestet? (elég hülye kérdés... :oops:)
De hol lehet hazánkban albumot kapni tőlük, vagy h tudok letölteni? (DC kilőve :x )

Ha vki tud vmit azt legyen szíves írja meg :D


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 04 Jun 2006, 21:09 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 01 Dec 2003, 19:09
Posts: 2902
Location: Oh, just a place to be (Hungary)
Solace: én pont Nijmegen + Amsterdamon gondolkodom, csak úgy fest, pont az az, ami nem jó a fórumos társaságnak, Preacher Amerikában lesz, Frannak nem jó, meg még más is közbejöhet addig...
Lehet h október lesz. Ha 1általán. De Nijmegenbe akkor is elzarándokolok egyszer :green:

_________________
Ez az egy perc az ok, amiért itt vagyok...

Tesam evanukampartham
Aham ajnana-jam tamah
nasayamy atma-bhava-stho
jnana-dipena bhasvata


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 06 Jun 2006, 09:05 
Offline
Third chance
Third chance

Joined: 12 Mar 2006, 11:39
Posts: 71
Location: Budapest
Máriós inter juh, klisékkel, néhány érdekességgel, valamint pár info Solace fórumtársunkról.:

http://www.heavymetal.hu/default.asp?t=cikk&id=480


Más: Pénteken kezdődik a foci VB. Szurkol valaki a hollandoknak? :)


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 06 Jun 2006, 09:19 
Offline
Third chance
Third chance

Joined: 12 Mar 2006, 11:39
Posts: 71
Location: Budapest
Ez meg egy kis nosztalgia az If_then_else turné E-Klubos koncertjéről.

http://metalline.freeweb.hu/kepek.htm


Top
 Profile  
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 393 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group