The Gathering

forum
It is currently 19 Apr 2024, 04:53

All times are UTC + 1 hour




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: the price of a moment
PostPosted: 13 May 2004, 03:55 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
Gia ayto to topic aformh h synaylia tvn TG:To eishtirio ekane 26 eyrv… skeftomai poso ekseftelistiko poso einai gia ayto to sykrothma.Fysika se alles xvres einai polles fores ftinotero alla ayto einai thema divrganotvn.Apla skeftomai ta alla pio agaphmena mou group sthn istoria(px Joy Division) ta opoia den mporv na dv live gia opoiodhpote poso afou den zoun plevn. Kai ti den tha edina gia na eixa mia "Strange Machine" kai na taksideya ston xrono gia na tous dv :cry:
Exv enan filo ton Dimitri o opoios exei tromerh trela me thn mousikh:Exei ena apo ta kalytera systhmata pou yparxoun sthn Ellada :Krell pro/teliko, platv Avid me SME /VDH Grasshopper,Wadia CD,JM Lab Utopia Hxeia.H synolikh aksia ksepernaei ta 50.000 eyrv! :o Den tou periseyoun apla douleyei gia thn mousikh kai mono:ola ta lefta tou ola ayta ta xronia pane ekei. Ektos tou kostous omos einai kai pragmatikos master sto na "sthnei" to systhma kai na pairnei to maximum apo ayto kati pou apo mono tou einai texnh.Kai to systhma tou einai tromera apokalyptiko kai alithofanes.Eixa thn tyxh na akousv to HTMAP ekei kai mou epese to sagoni sto patvma:Synayliako apotelesma nomiza oti h Anneke htan pragmatika mprosta mou kai o Rene aristera mou.Fisika o Dimitis exei kai megalh syllogh me vinilia klp alla to pleon agaphmeno tou group ever einai oi Dead Can Dance..Prin liges meres loipon pou milagame h mallon fylosofousame mou leei ta ekseis :
"Fysika goustarv ola ta diskakia pou exv omvs ekei pou gia mena metraei to systhma einai stous DCD to oti mporv na tous akousv san na eimai se synaylia tous tote pou yphrxan:to oti mporv na valv enan disko tous panv kai na tous akousv toso kala pou gia mia estv gia mia stigmh na nomizv oti eimai se synaylia tous pisv ston xrono:mono kai mono gia aythn th stigmh aksizei ola ta lefta kai o kopos mou"
Mia "synayliakh" stigmh aksias 50.000 eyrv…Pvs loipon na mhn thevrv ta 51 eyrv pou edvsa-25 gia persi kai 26 gia fetos-san ta kalytera pou ksodepsa pote mou?

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 May 2004, 07:57 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 04 Feb 2003, 18:22
Posts: 2538
Location: Athens - Greece
Antwnh syggnwmh alla egw exw dwsei 8.000.000+ gia tous ypologistes mou kai gia mousikh...alla den tha mporousa pote na skeftw na ebaza ton eayto mou se mia diadikasia na ftiaksei ena hxosysthma gia na mporei na niwthei kapws etsi...mporei na sou fanei akraio ayto pou tha pw alla emena mou fantazei to ligotero psyxwtiko to na mpaineis sth diadikasia na ksodepseis 17.000.000 gia sourrealistikes taseis!Syggnwmh alla einai dynaton na ypokatasthseis ena live me ayton ton tropo...exw akousei apo thn Kyriakh to brady isa me 50 fores to BLD apo th Thessalonikh kai exw tis mnhmes karfwmenes sto myalo mou...an den to eixa zhsei den tha mporousa na to niwsw etsi...elpizw na katalabaneis ti ennow...

Kai den metaniwnw stigmh pou exw dwsei tosa lefta kai xrono se ayta ta 2 pragmata pou pleon mporw na synduazw armonika....kai den to lew gia tpt allo alla ekei einai pou katalabainw giati exoun oi pitsirikades aytokinhto ki egw den exw...apla giati den exoun tpt allo na ksodepsoun!Siga mhn ta dinoun gia diskous kai gia Cisco routers...me ayta den rixneis gkomenes! :wink:

_________________
Εκει που γλυφεις, εφτυνες...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 May 2004, 11:47 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
Einai polla ta lefta, Arh...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 May 2004, 15:02 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
Egv den tha to ekana apla tha ksvdeva ta $$$ gia taksidia eksv se syndiasmo me synaylies :P Alla mporv na katalavo kapoion pou to kanei(kai exv gnvrisei arketous!)

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 May 2004, 15:19 
Offline
Traveller
Traveller
User avatar

Joined: 10 Feb 2004, 13:29
Posts: 367
O kathenas afierwnei ti zwh tou, to xrono tou, ta lefta tou se oti pragmatika goustarei kai agapa... Pistevw pws to kalytero einai na sindiazoume kai na "moirazoume" ton eauto mas se arketa pragmata...
P.x. o typos pou exei hxosistima aksias 50.000 euro to exei epeidi goustarei alla auto ton periorizei na kanei alla pragmata. Ektos an exei mpampa ton Kokkali...
Esy Lefteri les oti exeis ksodepsei tosa lefta se diskous kai se ypologistes. Se katalavainw oti goustareis auti ti fasi alla ti allo kaneis sti zwh sou? Me ti allo tin vriskeis se toso megali ektasi ektos (mono) apo auta ta 2 pragmata?

Enas poli kalos mou filos katafernei kai sindiazei polla pragmata. Se ola omws exeis kapoio metro.
Exei kalo amaksi (Audi A3), exei mia arketa aksioprepi diskothiki, 1 Mac kai 2 PC kai asxoleitai poli me tin photografia exontas 2 poli kales mixanes....

Den kserw an me katalavate alla katafernei kai sindiazei kai moiarzei to xrono tous se POLLA pragmata....
Ayti pistevw einai megali magkia!

_________________
All the stars may shine bright
All the clouds may be white
But when you smile,
Oh how I feel so good,
That I can hardly wait


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 May 2004, 15:27 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
Kari kala ta les.Gynaikeia voice of logic :wink: Den einai tyxaio oti atoma pou ksodeyoun terastia posa gia hxoshsthmata h spania vinilia einai sxedon panta antres.

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 May 2004, 15:42 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 04 Feb 2003, 18:22
Posts: 2538
Location: Athens - Greece
Well Antwnh ekeino pou sou exw pei kat'idian einai to gegonos pws den aksizei ton kopo na ginesai monomerhs se kati oso pathiasmenos ki an eisai...tha mporouse me to 1/10 twn xrhmatwn tou na parei ena fobero hxosysthma kai na exei ta ypoloipa gia diskous mias kai einai pathiasmenos me th mousikh toso polu...kai mhn akousw pws exei osa thelei apo diskous giati den tha eixe sterithei gia na to parei!Apla tha ta eixe....mou thymizei olo ayto tous eytheiakides sthn paraliakh...

Ekeino pou ekplissei tous perissoterous pou mpainoun sto dwmatio mou einai pws katafernw kai exw balei se ena toso mikro xwro tosa polla kai diaforetika pragmata...den asxoloumai - eytyxws mono me mousikh kai ypologistes!Apla kai ta 2 htan kai einai meros ths douleias mou...to ena einai pou me krataei sth zwh kai to allo einai pou mou dinei energeia gia na kanw polla alla pragmata...apo to 90 asxoloumai me th fwtografia kai o Kisatzekian me thewrouse pneymatiko tou paidi pro 5etias...logw patera exw 20.000 biblia edw pera opote exw mia logikofanh tash sthn anazhthsh ths filosofias...mou aresei o apokryfismos kai ta "perierga" kai aneksigita gia pollous...ayta einai merika ta opoia mou aresei na anazhtw!Alla kyriws mou aresei na anazhtw sxedon o,ti de gnwrizw kai na afhnomai se aytous pou feroun th gnwsh...opws as poume o Antwnhs gnwrizei to garage oso kanenas allos edw mesa...kai isws kai eksw! :wink:

_________________
Εκει που γλυφεις, εφτυνες...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14 May 2004, 02:10 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
Nai sigoura me to 1/10 tvn xrhmatvn tha eixe poly kalo hxo.Alla ama exeis shnythisei me Ferrari ante meta na pas se Ford.Sxetika me to poso konta se synaylia mporei na akoustei ena kalo systhma tha sas pv mia istoria(alithinh)2 filoi,ellhnes, me megalh peira gyro apo hi-end systhmata eixan paei se synaylia.O hxos htan gamatos toso poly pou o enas gyrizei kai leei ston allo:"Re sy o hxos einai san Jadis!"(Jadis=panakrivoi gallikoi enysxites).Pantvs o filos mou exei ksodepsei arketa se diskous den einai monopleyros.Kai vevaia den mporei na katalavei pvs kapoioi ksodevoun ta kerata tous gia spania diskakia xvris na exoun ena systhma ths prokophs.Pithanon na ton synanthsete se kapoio meeting apla menei eleyshina kai den mporei na erxetai athina eykola.Pantvs an mazeyomastan merikoi apo mas spiti tou gia akroash tha sas efeyge to kefali!

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14 May 2004, 07:12 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 04 Feb 2003, 18:22
Posts: 2538
Location: Athens - Greece
Antwnh elpizw na me katalabaineis otan lew pws me 10.000.000 tha eixe sthn katoxh tou apeirous diskous h apeira alla pragmata pou tha ton gemizan plhn tou hxosysthmatos...kai oson afora pou les gia Ferrari kai Ford to mono pou tha ithela na sou pw einai pws h Ferrari thelei kai grand prix opws kai kalo piloto!Sthn periptwsh ayto mou fantazei o pilotos aristos kai to odostrwma gemato lakoubes...kai syggnwmh alla an eixe tous h tous 120.000 tou Poluxroniou tote tha to boulwna...alla den tous exei...

Egw ekeino pou thelw ap'o,ti kanw einai na mporei na mou dinei to maximum twn dynatothtwn tou me oso to dynaton logiko kostos!To mic tou Giwrgou apo to opoio graftike h hxografisi kostizei sto kentro 146 eyrw...pou einai ekswfreniko poso!Omws mprosta sto apotelesma mallon les mia fora ta dinw kai iremw krinontas ek tou apotelesmatos...opws kai to Sharp MD ths Iwannas pou brika me mono 130 eyrw kai thn exei kanei basilissa!Giati na dwsei 300ares kai 400ares gia MD?Me ayton to synduasmo katafere kai egrapse mia synaylia arista...poios o logos na parei to hi-end?Einai nomizw kai thema apaithsewn pera apo ola...ayto pisteuw!Ki egw exw apaithseis apo o,ti pairnw alla den mporw na paw na dwsw 1000 eyrw gia thn Nikon pou eida...giati tha mou einai axrista ta 9 megapixels...den eimai o Kisatzekian!Kai den einai tyxaio pou o Xristos einai akoma stis analogikes!Kai einai kai h douleia tou e? :wink:

Ola tharrw pws exoun na kanoun me epiloges kai drasthriothtes pou exei epiballei sthn kathimerinothta tou o kathenas...opws thewrw yperboliko kapoios na dinei 180 eyrw gia ta Nike me ta elathria mono kai mono gia na ta foraei san street papoutsi allo toso geloio thewrw kapoios na pairnei ena jeep kai na skaei 30.000 eyrw xwris na pigainei sta bouna kai sta lagkadia kai na to xairetai...etsi niwthw kai gia th Ferrari tou paidiou..den thn trofodotei opws tha ths aksize...dld me mpoliko sano! :wink: :lol:

_________________
Εκει που γλυφεις, εφτυνες...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group