The Gathering

forum
It is currently 23 Apr 2024, 17:23

All times are UTC + 1 hour




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: D I K A I W S H
PostPosted: 16 Mar 2005, 15:50 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 04 Feb 2003, 18:22
Posts: 2538
Location: Athens - Greece
http://www.grammy.com/features/2005/0311ladymetal.aspx

Eprepe na perasoun TOSA xronia gia na ksypnisei o kosmos kai na tous dei...isws meta apo ayto h fhmh tous na megalwsei - gia na gigantwthei to thewrw apithano! :D

http://www.cyclingcolours.nl/forum/viewtopic.php?t=3244

H pio adikimenh mpanta ths skhnhs...akou ekei 600.000 to malakisthri kai h tsoula alla tosa! :o :o

_________________
Εκει που γλυφεις, εφτυνες...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16 Mar 2005, 18:02 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
thelv oi TG na kanoun ena straight kitharistiko album me dianomh sthn Amerikh kai na poulisoun.No more joking around :evil:

edv mexri kai h koutsi maria eide fvs kai mphke:WT Nightwish klp :evil:

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16 Mar 2005, 19:55 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 04 Feb 2003, 18:22
Posts: 2538
Location: Athens - Greece
Den tha to kanoun giati APLA den mporoun! :wink:

_________________
Εκει που γλυφεις, εφτυνες...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16 Mar 2005, 20:19 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 04 Feb 2003, 18:22
Posts: 2538
Location: Athens - Greece
Re paidia xwris plaka...ti pisteuete?Peite th gnwmh sas...kai pws sas fainetai h mexri twra katastash twn Gathering... :-?

_________________
Εκει που γλυφεις, εφτυνες...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 07:28 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
Siga pou den mporoun.Mono tou spanou ta genia den ginontai :lol: .Kai den ennov metal alla rock:Mikrotera se diarkeia kommatia,vasismena se mpaso/drums/kithares xvris polla strvmata hxou(to antitheto apo to Souvenirs dhl).To exoun pei allvste oti to epomeno tha "einai pio rock"(na doume ti ennvoun).Exoun pei se synenteykseis kai o Hans kai h Anneke oti "tous einai eukolo na grafoun mikra kommatia" alla oti "den einai toso kaloi se auto oso sta megalytera".Alla egv nomizv oti einai poly kala kai afou tous einai eykolo na grapsoun mpolika kai na dialeksoun ta kalytera.Kala ta semiacoustics alla kairos na thimithoun oti einai rock sygkrotima

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 07:36 
Offline
Always
Always

Joined: 24 May 2004, 12:24
Posts: 2897
Location: O EEE, ELLAS OLE OLE, ELLAS OLE OLE, DE STAMATW NA TRAGOUDW POTE!!!!
otan ena sygkrothma kanei apla auto pou tou aresei
kai oxi me gnwmona ti theloun oi opadoi
kai me skopo na trabhksoun ki allous opadous
tote einai ygeies.

oi gathering skane apo ygeia.

twra ta ypoloipa einai pipes.

_________________
FA diesh o Fiogkos
ki o Rouxlas einai LA
o Sebastianos dihgeitai sth grammh tou SI
kai sto MI tragoudaei paramythia h Melia


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 07:45 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 04 Feb 2003, 18:22
Posts: 2538
Location: Athens - Greece
Symfwnw APOLYTWS me ton Mpampi!

An htan 1997 tha sou elega ok...to album ekeino legotan Nighttime Birds kai egine mia fora - mikra kommatia ktl ktl!Pleon den ksanaginetai giati einai arketa megaloi....

Ta rock kommatia tha einai apla ektos epoxhs kai den tha einai straight... :wink: Katse kai tha deis! :wink:

_________________
Εκει που γλυφεις, εφτυνες...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 07:59 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
Perimeno ton Vaggo pou kai aytos pisteyei oti oi TG kanoun gamata mikra kommatia kai tha prepei na kanoun perisotera :P .Kai den ennov NB styl to ksanalev.Oi TG einai ths apopshs oti "ama kaneis ena kalo album oti styl kai na einai panta tha vrethoun atoma na to ektimisoun/agorasoun" kai oti "den leitourgoume me skopo na mhn disarestisoume to koino mas vgazontas mousikh pou den tha tou aresei".Apo synenteykseis ths Anneke ayta.
Exv enan "Hxo" me mia synenteyksh tou Steven Wilson pou leei ksekathara oti "pote den tha evgaza ena album pou kserv oti den tha arese stous opadous mas pou mas stirizoun oikonomika ola ayta ta xronia kai na kyndinepso na gino dhmosios ypallhlos kapou(dhl na mhn poulisei kai na dialisei to group)" kai oti"den me pairnei ka kanv kati tetoio-skopos mas einai na ikanopoioume to koino mas"

Diafora filosofias e? :wink:

_________________
bye...


Last edited by Mecano on 17 Mar 2005, 08:01, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 08:01 
Offline
Always
Always

Joined: 24 May 2004, 12:24
Posts: 2897
Location: O EEE, ELLAS OLE OLE, ELLAS OLE OLE, DE STAMATW NA TRAGOUDW POTE!!!!
kati tha eixe piei ekeinh thn wara h' ekane plaka!!!!! :green: :green:

_________________
FA diesh o Fiogkos
ki o Rouxlas einai LA
o Sebastianos dihgeitai sth grammh tou SI
kai sto MI tragoudaei paramythia h Melia


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 08:03 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
Katholou plaka:Etsi vlepei o Wilson tou PT.Gia tis alles "anysixies" tou exei ta side projects.

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 08:10 
Offline
Always
Always

Joined: 24 May 2004, 12:24
Posts: 2897
Location: O EEE, ELLAS OLE OLE, ELLAS OLE OLE, DE STAMATW NA TRAGOUDW POTE!!!!
Aftes oi dhlwseis san opado twn PT tha me xalousan.
den eimai opados, oute exw asxolhthei poly.
mou aresoun omws.

alla epeidh o,ti exw akousei apo PT einai allou giallou,....
dhladh poso poulane???

kai ti dhlwsh e??
an den htan auto pou einai tha ginotane dhmosios ypallhlos.
biopalh kai ksero pswmi. :wink:

_________________
FA diesh o Fiogkos
ki o Rouxlas einai LA
o Sebastianos dihgeitai sth grammh tou SI
kai sto MI tragoudaei paramythia h Melia


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 08:19 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
Malista o dimosiografos ton rvtise "pvs kai to les ayto" kai ekeinos ton ekane na katalavei oti "zv apo tous PT:einai h douleia mou kai to koino oi pelates mou" env ekdilvse ton thaymasmo tou gia tous NIN kai tous Portishead/Massive pou "kai kali mousikh kanoun kai poulane". Emena mou aresoun oi PT xvris na eimai fanatikos kai tetoies dhloseis den me xalane:den eimai afelhs na pisteyv oti osoi mou aresoun kanoun mousikh gia thn psyxh ths manas tous.

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 08:43 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 04 Feb 2003, 18:22
Posts: 2538
Location: Athens - Greece
Den kserw Antwnh ti pisteueis h ti pisteuei o kathenas mas...ta facts deixnoun oti oi idioi exoun symbibastei me thn katastash pou epikratei sthn mpanta kai tha synexisoun opws pisteuoun kai oxi me kaloupia pou les!To Music History Tour apedeikse oti oi Gathering einai KATADIKASMENOI na mhn einai oriented ston hxo tous!Einai MAKRAN o,ti pio peiramatiko exoun kanei sthn kariera tous...kai epeidh oi IDIOI fwnazan oti theloun mia dikh tous etairia gia na grafoun O,TI theloun DEN pisteuoun na kanoun ayto pou les...giati an to ithelan tha to eixan HDH kanei apo persi pou egine to MPAM me tis mpantes aytes!To 2006 tha einai arga giati tha exei kseftisei to olo thema! :wink:

_________________
Εκει που γλυφεις, εφτυνες...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 08:47 
Offline
Always
Always

Joined: 24 May 2004, 12:24
Posts: 2897
Location: O EEE, ELLAS OLE OLE, ELLAS OLE OLE, DE STAMATW NA TRAGOUDW POTE!!!!
mwre autos alhtheies leei, kai kalo tha htane oloi na zoun apo th mousikh,
alla,
otan s'endiaferei toso h gnwmh tou opadou...

p.x. otan enas mousikos ksekinaei mia douleia,
psaxnontas prwta ti perimenei o opados apo auton,
nomizw pws tha xasei sto telos.
oxi apo apopsh xrhmatwn,dhmotikothtas, h' epityxias.
apo th meria oti kapoia stigmh, mporei n'arxisei na mhn tou aresoun
ta idia tou ta erga.
kai an symbei auto, meta telos.

egw apo 1 sygkrothma thelw na ftanoun oi douleies tou mexri ta merh mas,
kai pou kai pou na petietai gia kanena live.

ta ypoloipa dikia tou douleia.

_________________
FA diesh o Fiogkos
ki o Rouxlas einai LA
o Sebastianos dihgeitai sth grammh tou SI
kai sto MI tragoudaei paramythia h Melia


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 08:58 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
Mpamph posoi anthrvpoi yparxoun pou den tous aresei h douleia tous?Polloi etsi?Kai mhn ksexname oti ta megalytera erga sthn istoria den eginan apo "eleytherous dimiourgous" alla apo atoma pou douleyan me thn mera h me to kommati.O Bach px egrafe mousikh kata paraggelia:den ton epairne na leei "aaa den exv vreksh na kanv afto" giati tha tou kovane ton mistho kai ta (polla) paidia tou tha peinousan.Ayto den ton empodise na ginei o megalyteros syntheths ever(mallon vohthise).
Leyterh den kserv an tha poulisei parapanv apo to Souvenirs ena tetoio album alla kserv oti mporoun na to kanoun kala.Ayto me endiaferei :D

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 09:08 
Offline
Always
Always

Joined: 24 May 2004, 12:24
Posts: 2897
Location: O EEE, ELLAS OLE OLE, ELLAS OLE OLE, DE STAMATW NA TRAGOUDW POTE!!!!
fysika kai yparxoun polloi pou den tous ekfrazoun auta pou ekanan paliotera.

apla emena den mou aresei o dhmiourgos na kateuthynetai apo ton opado.

twra an o bach mporouse na energhsei eleythera, mporei na egrafe poly
kalytera erga kai na dhmiourgouse kati to teleiws diaforetiko h' kainourio.
mporei kai oxi.

ekei pou o mousikos prepei na sebetai apolyta ton opado, kata th gnwmh mou panta,
einai ta live.
h' mhn erxesai katholou, h' paikse opws prepei, kai oso prepei.
bebaia o opados panta tha exei to anikanopoihto, alla
allo na paizeis 1 wra, allo 2, allo 3.

_________________
FA diesh o Fiogkos
ki o Rouxlas einai LA
o Sebastianos dihgeitai sth grammh tou SI
kai sto MI tragoudaei paramythia h Melia


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 09:09 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 04 Feb 2003, 18:22
Posts: 2538
Location: Athens - Greece
Mecano wrote:
Mpamph posoi anthrvpoi yparxoun pou den tous aresei h douleia tous?Polloi etsi?Kai mhn ksexname oti ta megalytera erga sthn istoria den eginan apo "eleytherous dimiourgous" alla apo atoma pou douleyan me thn mera h me to kommati.O Bach px egrafe mousikh kata paraggelia:den ton epairne na leei "aaa den exv vreksh na kanv afto" giati tha tou kovane ton mistho kai ta (polla) paidia tou tha peinousan.Ayto den ton empodise na ginei o megalyteros syntheths ever(mallon vohthise).
Leyterh den kserv an tha poulisei parapanv apo to Souvenirs ena tetoio album alla kserv oti mporoun na to kanoun kala.Ayto me endiaferei :D


O,ti exoun prospathisei to exoun kanei kala Antwnh...exoun allaksei kateuthinsh 180 moires 3 fores hdh...den nomizw pws dianuoun periodo pou exoun tis idies anyshxies! :wink: Isws se kapoia xronia na ksanaginei allagh alla sto epomeno den diafainetai drastikh allagh...an krinw apo to gegonos oti ksedinoun apo edw ki apo ekei mallon den to blepw ayto!

Kai kati pou mallon parablepeis...an htan diatetheimenoi na to kanoun o Hugo tha htan parwn!To gegonos oti efyge pou einai KATHARA gia oikonomikous logous apodeiknyei oti den exoun tetoious prosanatolismous... :wink: Kai tha thn ksanapw thn kakia mou alla an eixan tetoies blepseis tha epairnan polu pio omorfh kopela gia to mpaso!Sxedon OLA ta groups sth thesi ayth epilegoun GKOMENES! :wink: Antitheta einai kopela sygkrathmenh kai metrhmenh se OLA kai einai pros timhn ths ayto! :D Na htan kai kalh oso o Hugo tha eimastan apolutws ikanopoihmenoi OLOI! :wink:

_________________
Εκει που γλυφεις, εφτυνες...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 09:27 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
Vasika den tha me peiraze mia nostimh neara sto mpasso(koritsia mhn varate oles mazi :oops: !).To eipe o Hans oti "einai kalh filh" kai htan kyrios logos aytos pou thn phran.O Hugo efige gia logous epaggelmatikhs apokatastashs-ton exv pethimisei :(

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 09:33 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 04 Feb 2003, 18:22
Posts: 2538
Location: Athens - Greece
Mecano wrote:
Vasika den tha me peiraze mia nostimh neara sto mpasso(koritsia mhn varate oles mazi :oops: !).To eipe o Hans oti "einai kalh filh" kai htan kyrios logos aytos pou thn phran.O Hugo efige gia logous epaggelmatikhs apokatastashs-ton exv pethimisei :(


Oikonomikoi logoi loipon...egw na deis!Latreyw tous Gathering me mia kithara kai ton Hugo toso mprosta!Eixan APISTEUTO hxo sta live...eidika to 2003 eixa XAZEPSEI me to desimo pou tous edine! :D

_________________
Εκει που γλυφεις, εφτυνες...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2005, 10:13 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2003, 23:13
Posts: 17701
Location: exarchia city
de nomizw oti oi gathering de theloun na poulhsoun perissotero-etsi ki alliws to saturnine,to you learn about it kai to amity an ta evgaze allo sygkrothma typou massive attack h portishead tha poulousan poly.Oute einai thema diarkeias tragoudiwn.Dokimazoun pragmata analoga me thn empneush tous kai th dhmiourgikothta tous.An katsei tha xaroun, an oxi, synithismena ta vouna apo ta xionia.An evgazan oi TG kati sa to athlio forever after twn paradise lost pou akousa xtes sto xako tha apogoteuomoun tromera.Auta pou tous 3exwrizoun einai oti psaxnontai akoma meta apo tosa xronia kai h fwnh ths Anneke.Oute to poso kitharistiko einai me noiazei oute poso megala einai ta tragoudia.Auto pou me noiazei einai na exei mia mageia kai na me sygkinei. De nomizw na me apogohteusoun, mexri twra den exei ginei pote.

Kai kati allo.Ti einai oi "opadoi"? alla aresoun se mena, alla aresoun ston dipla.de nomizw pia na vgazan pote disko typou evanesence, tha gelousan kai oi idioi me ta xalia tous.

_________________
AXL kai st@@ mas
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group