The Gathering

forum
It is currently 24 Apr 2024, 08:19

All times are UTC + 1 hour




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 79 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 10 Mar 2004, 02:00 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 02 Feb 2003, 02:37
Posts: 3344
Location: Athens,Greece
I ollandia san xwra ennoeitai pos tha einai sto euro (omadaarraaa reee).Isws ennoei tous idious o leuteris :-?
Poli kali fasi nomizo tha itan na tous ftiaxname kai kana cdaki me epiloges.An mporousame na vazame apo ena tragoudi o kathenas pou nomizoume oti tha tous endiaferei na akousoun (kai den exoun akousei ennoeitai).To vrisko pio endiaferon apo to na paei o kathenas ksexorista apo ena cd,pote na prolavoun na to akousoun ta paidia?? :green:

_________________
http://www.myspace.com/afformance


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10 Mar 2004, 02:28 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
nai apo oti kserv den tha paiksoun sthn Portogalia oi TG.Tvra gia CD :gnvmh mou einai oti MP3 den einai h kalyterh idea...mou fainetai ftyniarikh.Na tous dvsoume kanonika CD kai vevaia vinilia :P

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10 Mar 2004, 13:58 
Offline
Traveller
Traveller
User avatar

Joined: 16 Jul 2003, 12:22
Posts: 270
Location: Athens,Greece
Otan lete "tragoudi pou den tha exoun akousei" apo ellhnikh banda h oxi aparaithta?
Ta dwrakia einai tromerh idea(a re mecano thee :D ) alla prepei ontws na einai kati ksexwristo kai amesa syndedemeno me thn ellada --> vriskw thn idia tou leuterh gia tous olympiakous poly kalh.
Paidia auto thelei skepsh,mono se ena meeting tha bwresoume na apofasisoume synolika.
Ps:mec,kai egw thelw na dwsoume kati pio prwsopiko sthn anneke alla padremenh kopela einai,mhpws to parei strava o syzhgos :wink:

_________________
Always,always alone...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10 Mar 2004, 15:17 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 27 Jan 2002, 01:00
Posts: 2157
Location: Athens, Greece
42147 wrote:
alla padremenh kopela einai,mhpws to parei strava o syzhgos :wink:

ImageImage

_________________
Image exw mprosta mou synexws enan kathrefth
pou m'empodizei o,ti einai pisw tou na dw
den exw dei pote mou pio megalo psefth
kai to xeirotero: einai omoios egw...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10 Mar 2004, 15:59 
Offline
Traveller
Traveller
User avatar

Joined: 16 Jul 2003, 12:22
Posts: 270
Location: Athens,Greece
Sovara twra,h skepsh me ta cd akougetai kalh alla den mou fainetai kai poly viwshmh an to kaloskefth kaneis.
Re gamwto,exw skalwsei giati pes oti deinoume ston kathena apo ena cd me tragoudia pou pithanwn na tou aresoun....sth marjolein ti tha dwsoume?
Kainourgio melos,den exei dwsei shmeia grafhs akoma,den thn xeroume kala,mono na ypothesoume bwroume enw px gia thn anneke mousika kseroume ti akouei,exei dwsei tis listes me agaphmena album ths h kopela sou leei dialexte.Dyskolo,dyskolo,egw kleinw pros thn idea enos omadikou cd,an kanoume telika kati tetoio

_________________
Always,always alone...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10 Mar 2004, 17:45 
Offline
King for a day
King for a day
User avatar

Joined: 09 Feb 2004, 17:40
Posts: 859
Sth Marjolein tha dwsoume eva vivlio pou molis to anigei tha leei HUGO RULEZ ! ! ! . . .
:P:P:P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10 Mar 2004, 22:23 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 04 Feb 2003, 18:22
Posts: 2538
Location: Athens - Greece
Oxi eixa thn aisthisi oti den tha pane oi Ollandoi....nomiza pws eixan apokleistei!Kala den exei simasia! :D

Ta kapelakia einai me ton kotino kai einai polu omorfa!An ta deite tha katalabete ti ennow! :wink:

Mia allh idea einai na tous dwsoume stoixeia apo to neoelliniko politismo kai oxi toso apo ton arxaio mias kai kata pasa pithanothta tha exoun asxolithei kapws...as poume O Xristos ksanastaurwnetai einai ena aristo deigma neoellinikou politismou!H na tous dwsoume poihmata tou Seferh, tou Karywtakh, tou Balawrith pou tha mporoun na epirreasoun kapws kai thn antimetwpish pou exoun enanti twn Ellinwn! :-?

Allo pou eixa sto myalo mou einai na proteinei o kathenas mas ena antiproswpeutiko album ellinikis mousikhs - dytikoeyrwpaikou h ellinikou hxou - kai na tous to dwsoume!As poume na tous dwsoume to Xamogelo ths Tzokonta h Domna Samiou na ermineuei paradosiaka mas tragoudia!Den to lew gia tpt allo paidia alla OLOI oi mousikoi gkriniazoun giati KANEIS den tous deixnei ton politismo ths Elladas kai arkountai na pigainoun tous mousikous se rock clubs!Kai lene aplws another one rock club!Gia fantasteite na tous pigainame se ena rempetadiko kalo pws tha antidrousan...

Ekeino omws pou thewrw 100% sigouro pws aksizei na tous dwsoume einai 1 CD me arxaia ellinikh mousikh kai analush ston kwdika tou Pythagora kai 1 CD me ton Ianh Ksenakh!Ekei Antwnh oxi tha brei hxous o Rene...alla o Frank! :lol: :lol:

Kai fusika na kanoume organwmena ena panw pou na grafei kati sxetiko me to elliniko dwmatio, na baloume oloi ta nicks mas panw!Ayto nomizw pws aksizei ton kopo na ginei....e? :D

_________________
Εκει που γλυφεις, εφτυνες...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10 Mar 2004, 22:39 
Offline
King for a day
King for a day
User avatar

Joined: 09 Feb 2004, 17:40
Posts: 859
Prowler213 wrote:
Ekeino omws pou thewrw 100% sigouro pws aksizei na tous dwsoume einai 1 CD me arxaia ellinikh mousikh kai analush ston kwdika tou Pythagora kai 1 CD me ton Ianh Ksenakh!Ekei Antwnh oxi tha brei hxous o Rene...alla o Frank! :lol: :lol:

Kai fusika na kanoume organwmena ena panw pou na grafei kati sxetiko me to elliniko dwmatio, na baloume oloi ta nicks mas panw!Ayto nomizw pws aksizei ton kopo na ginei....e? :D


Stadar afto. Polu kali idea...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10 Mar 2004, 22:39 
Offline
King for a day
King for a day

Joined: 11 Feb 2003, 22:10
Posts: 1864
paidia apo mousiki dwte eseis oti 8elete,egw proswpika den 8a dwsw kati giati...tespa!gia to panw kali fasi leuteri!rempetadiko??na sikw8oun kai na xorepsoun ki olas leei...

Thano,8a mas kinigaei me to vivlio sta xeria h Marjolein meta..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10 Mar 2004, 23:21 
Offline
Third chance
Third chance
User avatar

Joined: 23 Feb 2004, 13:04
Posts: 71
Location: athens greece
eeeeeeeeeeeep na mai k gw...oxi den pethana zw nai zw!gouxou gouxou as sovareytw twra :-? 8) loiponb apsogh idea alla entajei opws eipate k seis kalo tha tan ena meeting na apofasistei to ti tha einai giati mesw forum den tha vgaloume tpt....

_________________
the day you went away you had to...lay...dont you....give them what they need...but ...i guess you didn't know...youuuu...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11 Mar 2004, 00:52 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
42147 wrote:
Otan lete "tragoudi pou den tha exoun akousei" apo ellhnikh banda h oxi aparaithta?
oxi aparaitita ellhnika...kati pou pithanvn den kseroun alla tha thelame na akousoun
42147 wrote:
mec,kai egw thelw na dwsoume kati pio prwsopiko sthn anneke alla padremenh kopela einai,mhpws to parei strava o syzhgos
Image
42147 wrote:
egw kleinw pros thn idea enos omadikou cd
nai entaksei den einai aparaithto na einai to kathe cd gia kapoion sygkekrimena

Loipon protinv:
Standar:Emfaniseis tis Ethnikhs podosfairou,kai ena vivlio gia tous Olimpiakous Agvnes.To kalo me ta vivlia einai oti mporeis na vrei kaneis kala vivlia gia sxedon otidipote thema fantasth kaneis.Lev na riksoume varos sthn "neoellinikh koultoura":dhl cdia apo ellinika groups paliotera kai kainourgia alla akoma kai apo Xatzidakh kai Thevdoraki pou exoun kanei gamatous diskous.OXI mp3...kanonika CD kai sylloges se Audio format gia na paizoun pantou.Kai epidei "neoellinikh koultoura" den einai mono ayta... eimaste san laos eidikoi se fagito kai pioto :wink: :opote proteino standar ena vivlio me ellinikes syntages!Tha to goustaran poly eimai sigouros!Kserv oti ston Rene aresei poly na mageireyei,kai h Anneke einai pantremenh gynaika pia:thn fantazeste na ftiaxnei gemista,spanakopita kai dolmades?Image Allvste h Ellinikh kouzina einai apo tis kalyteres ston kosmo(gia mena h kaluterhImage )

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12 Mar 2004, 19:30 
Offline
King for a day
King for a day

Joined: 30 Oct 2001, 01:00
Posts: 1466
Location: Porto Rafti
Vefa h' Mamala(ka)kis ???

Eleos! :-?

_________________
mh me agxwneis... den mporw


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 Mar 2004, 00:53 
Offline
moderator
moderator
User avatar

Joined: 15 Jul 2002, 01:00
Posts: 23851
Location: Holy John Ready, Greece
Egw pshfizw na tous pame se rempetadiko sthn 8essalonikh!!! Me xilia! 8a to 8ymountai gia panta, eimai sigouros! :green:
Epishs anti gia dwra na tous feroume th Dwra (asxeto alla kaloooo eeee :lol: :lol: :lol: )

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=tHMXXFG_McI
Soundgaze.gr - Fix Your Gaze On Music
Το Πολυμίξερ της Μουσικής


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 Mar 2004, 00:55 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
Projector wrote:
Vefa h' Mamala(ka)kis ???

Eleos! :-?

katholou!aytoi einai mapes :-? Exv ypopsin gamata vivlia mias kai asxoloumai kai ligo.O theios mou einai sef ellinikou estatoriou sto Londino.Ksereis Spyro "koultoura' den einai mono mousikh kai vivlia ...As poume ta krasia sthn Gallia einai vasiko meros ths koultouras tous kai oi Galloi einai perifanoi gia ayto.Emeis h monh"koultoura" pou eksagoume einai to faghto...giati einai kalo.Kai siga thn neoellinikh koultoura pou exoume tromara mas,pou oi pio gnvstes mas monades mousika einai o Vaggelis kai o Yanni!Tespa an exeis na proteineis tpt allo apo thn.."koultoura" mas pesto :P

_________________
bye...


Last edited by Mecano on 13 Mar 2004, 01:20, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 Mar 2004, 00:57 
Offline
moderator
moderator
User avatar

Joined: 15 Jul 2002, 01:00
Posts: 23851
Location: Holy John Ready, Greece
[quote="Mecano]oi pio gnvstes mas monades mousika einai o Vaggelis kai o Yanni![/quote]

Ela re o Vaggelis einai morfh! Mporei na einai AEKtzhs alla einai paidi prwths. Ki apo mousikes gnwseis skizei etsi? :green:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=tHMXXFG_McI
Soundgaze.gr - Fix Your Gaze On Music
Το Πολυμίξερ της Μουσικής


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 Mar 2004, 01:12 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
Vaggos morfi :P
A kai apo oti kserv h Anneke goustarei meksikaniko faghto alla den pianei tpt mprosta sto diko masImage

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 Mar 2004, 01:19 
Offline
moderator
moderator
User avatar

Joined: 15 Jul 2002, 01:00
Posts: 23851
Location: Holy John Ready, Greece
8a ths baloume opote mia tyrokayterh kai mia ponhrh thgania kai 8a thn peisoume gia to mege8os ths ellhnikhs kouzinas!! :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=tHMXXFG_McI
Soundgaze.gr - Fix Your Gaze On Music
Το Πολυμίξερ της Μουσικής


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 Mar 2004, 01:24 
Offline
King for a day
King for a day

Joined: 11 Feb 2003, 22:10
Posts: 1864
re gamwto den paizoun kai fetos sti larissa na tous pame se kanena tsipouradiko sto Volo na goustaroun ta paidia!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 Mar 2004, 01:27 
Offline
Always
Always

Joined: 09 Jun 2003, 22:44
Posts: 8228
Location: Away
gia arxh kala einai Rough :P ksereis h ellinikh kouzina exei megali poikilia :wink: Kai nomizv pvs oti kai na tous dvsoume apo ta ..."sovara" mas-Ksenakis Olympic Games kai ta resta-telika to fagito einai pou tha apolausoun-mazi me tis timimenes emfaniseis ths Ethnikhs mas( ax ekeino to Mundial sthn Amerikh ti tessares htan aytes!)

_________________
bye...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13 Mar 2004, 14:35 
Offline
King for a day
King for a day

Joined: 30 Oct 2001, 01:00
Posts: 1466
Location: Porto Rafti
Tha tous dwsoume emfaniseis tis Ethnikis Ellados? Xm gia poio logo?
Mipos tha kanoume antallagi kai tha mas dwsoun autoi emfaniseis tis Ollandias?
Vasika egw eimai kata twn "etoimwn" dwrwn. Eimai 1000% sigouros pws tha ektimisoun perissotero kati to opoio to exoume ftiaksei emeis....

Tha epanelthw me idees soon...

Oso gia ta vivlia mageirikis den kserw... Den mou "kollane" kala... Poios exei to xrono na kathetai na mageireuei kai malista elliniki kouzina? Einai best de lew alla i zwi tous einai etsi pou den nomizw na exoun xrono gia peiramata....

Den tous pame ston Mpouga gia na goustaroume oloi kai na akousoume to neo tou asma "to mayro string" ??? :wink:
Auto einai Greek Culture... :-? :wink:

_________________
mh me agxwneis... den mporw


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 79 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group