The Gathering

forum
It is currently 28 Mar 2024, 14:13

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 08 Feb 2004, 23:55 
Offline
moderator
moderator
User avatar

Joined: 11 Oct 2001, 01:00
Posts: 115
Location: Warsaw, Poland
maciek wrote:
un.holy wrote:
4. The Mars Volta - De-Loused In A Comatorium
9. Nigel Kennedy & Kroke - East Meets East (cholernie bardzo goraco polecam!!!)


Czy 4. jest dostepne w sklepach w Polsce? Slyszalem jakies stwierdzenia ze nie znalezli dystrybutora, a w empikach mi sie nie chcialo szukac... ;)
9. - mozesz cos wiecej? co to wogole jest?


The Mars Volta na 100% jest do kupienia... Co do Nigela Kennedy'ego i Kroke - Nigela znasz, a Kroke to zydowski zespol grajacy ichnie tradycyjne melodie, ale tez czerpiacy z muzyki ludowej polskiej, czasem pobrzmiewa po cygansku... Jednoczesnie mimo, ze sa to tzw. tradycyjne instrumenty, to calosc brzmi dosc nowoczesnie... Nie wiem, czy ten opis cos pomoze :roll:

M.

_________________
:: hoc erat in votis -> official Polish webbie of TG -> http://www.gathering.pl ::


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 09 Feb 2004, 19:24 
Offline
King for a day
King for a day
User avatar

Joined: 16 Aug 2003, 21:10
Posts: 1067
Location: Szczecin, Poland
TMTK wrote:
co do spraw beatowych to sam uwielbiam taka muzyke ale preferuje nieco odmienna rytmike niz aphexowa. no i kocham spac.


Zainteresuj sie japonskim zespolem Schwarz Stein - strasznie mi sie podoba, takie pomieszanie gotyku z beatami, przy czym gotycka jest tylko atmosfera, gitar albo nie ma albo bardzo malo ^^" na winmx mozna tego calkiem sporo znalezc.

_________________
"Happiness is natural. Sadness, fear and anger are against nature and have to be defeated."
Bjork


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 11 Feb 2004, 21:14 
Offline
King for a day
King for a day
User avatar

Joined: 16 Aug 2003, 21:10
Posts: 1067
Location: Szczecin, Poland
Przy czym niektore piosenki to shitte, ja najpierw sciagnalem Queen of decadence i Perfect Garden (troche pod techno obie podchodza, ale chwytliwe sa ;) )

_________________
"Happiness is natural. Sadness, fear and anger are against nature and have to be defeated."
Bjork


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 12 Feb 2004, 21:04 
Offline
Third chance
Third chance

Joined: 12 Feb 2004, 20:55
Posts: 102
Location: Twin Peaks
co prawda, polowa lutego, ale moge sie dopisac. Kolejnosc w miare nieprzypadkowa.
1. Dark Trilogy dvd - The Cure
2. koncert Sisters Of Mercy w Wwie
3. koncert Moby'ego w Wwie
4. Never Never Land - Unkle
5. Souvenirs - Gathering
6. koncertowe dvd Fields Of The Nephilim
7. koncert Paradise Lost w Wwie
8. A Natural Disaster - Anathema
9. Prey - Tiamat
10. akustyczna trasa Anathemy

dziekuje.


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 18 Feb 2004, 10:31 
Offline
Second sunrise
Second sunrise

Joined: 05 Feb 2002, 01:00
Posts: 47
Location: Poland
un.holy wrote:
2. YeShe - YeShe (nie wiem jak to sklasyfikowac, ale pojechane i naprawde fajne. Ziut Gralak i spolka, jakby kto pytal...)
O! Wlasnie znalazlem info, ze gra tam Piotr Pawlak - moj gitarowy guru. :o Musze przyznac ze maja jedna z najbardziej koszmarnych stron www jakie widzialem i dlatego dopiero teraz dowiedzialem sie tego na 100%... :evil:


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 23 Feb 2004, 14:24 
Offline
Second sunrise
Second sunrise

Joined: 05 Feb 2002, 01:00
Posts: 47
Location: Poland
Okej, przyznaje, nie poznalem tego w roku 2003 tylko tydzien temu, ale to plyta wydana chyba wlasnie w 2003.

Pat Metheny - "One Quiet Night". Takie senne brzdakanie na gitarce... zadnych dodatkowych instrumentow. Tylko czlowiek i gitara. No i ma to dla mnie tak miazdzacy klimat ze totalnie wymiklem... Moze sie to wydawac nudne, ale to trzeba ten klimacik po prostu zalapac :wink: . Sluchajac tego czuje sie jakbym lezal na lace w senne, sloneczne, gorace popludnie... :D Dla mnie miodzio 8) Od tygodnia praktycznie nie wylaczam tej plyty...

zdrowko!!
maciek


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 23 Feb 2004, 17:42 
Offline
King for a day
King for a day
User avatar

Joined: 16 Aug 2003, 21:10
Posts: 1067
Location: Szczecin, Poland
bedzie czeba sie zapoznac ;)

Mi sie ostatnio strasznie spodobal zespol Husky (siostra mnie zarazila ;) ). Piosenka "Melodia i sznur" jest strasznie fajna :D chociaz nie jest to takie strasznie ambitne granie ;)

_________________
"Happiness is natural. Sadness, fear and anger are against nature and have to be defeated."
Bjork


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 23 Feb 2004, 17:51 
Offline
Second sunrise
Second sunrise

Joined: 05 Feb 2002, 01:00
Posts: 47
Location: Poland
Ja z Miotanego polecam te plyte z Jopek. Jest bardzo porzadna, a jakby wyciac sciezke z wokalem to bylaby wrecz wybitna.

Tak tak, nie znosze A.M. Jopek - to zeby nie bylo watpliwosci. ;)

zdrowko!!
maciek


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 27 Feb 2004, 23:18 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 24 Mar 2003, 11:00
Posts: 46
Location: Poland
Phibbie wrote:
Zainteresuj sie japonskim zespolem Schwarz Stein -


Tomku,

dzieki za tip'a. przesluchalem sobie kilka losowo wybranych utworow schwarz stein i... nie.

mowiac ze interesuje mnie inna rytmika nie mialem raczej na mysli dosc pospolitego 4/4. wiesz, ta muzyka moze i moglaby mi sie spodobac jakies kilkanascie lat temu jak bylem (tak mi sie zdaje) w twoim wieku. nie chce cie tutaj urazic w zaden sposob, ale z wiekiem po prostu drastycznie spada popyt na tego rodzaju "zabawowa" muzyke.

dla mnie kultura rave zaczela sie i skonczyla na "experience" the prodigy, ktora byla rewelacyjna plyta jak na gatunek ktory w pewien sposob reprezentowala. schwarz stein podobnie jak cala masa innych wspolczesnych zespolow electro zatrzymali sie gdzies w pierwszych latach poprzedniej dekady i do totalnego umeczenia powtarzaja utarte juz wowczas schematy.

to jest muzyka przy ktorej mozna sobie poskakac na dyskotece, electrotece czy innej tece, ale do sluchania (takiego przez duze 'sy') to sie nie nadaje.

no ale skoro sobie juz polecamy rozna muzyke, to sprobuj zapoznac sie z takim zespolem lamb, chocby z ich ostatnia plyta "between darkness & wonder". muzyka niekoniecznie moze ci sie spodobac, ale znajac twoje upodobania to glos louise rhodes powinienes poznac.

pozz.

_________________
If you come closer I'll show you how it feels


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 27 Feb 2004, 23:23 
Offline
King for a day
King for a day
User avatar

Joined: 16 Aug 2003, 21:10
Posts: 1067
Location: Szczecin, Poland
coz za patos ;)

Nom wiec tak: przede wszystkim jakkolwiek bys zespolu nie zjechal to mnie by to nie dotknelo bo do moich ulubionych nie nalezy, m.in. ze wzgledu na monotonie utworow, ktore po jakims czasie wydaja sie identyczne :P tak czy siak: SS (ale to wyglada :o ) to taka muzyka ktorej wlasnie sie nie slucha tylko sie na impreze daje :D ja przy takiej za dlugo nie wysiedze szczerze mowiac ;p

Co do Prodigy... nie skomentuje, ze wzgledu na to, ze w latach wczesnoszkolnych bylem tym katowany dlugo i namietnie co sie odbilo na mojej psychice :P

I techno beaty to akurat zadna rytmika wiec tego mi tumaczyc nie czeba ;)

(no offence anyway :P)

POZDRAWIAM :D

a zespol juz sprawdzam ;)

_________________
"Happiness is natural. Sadness, fear and anger are against nature and have to be defeated."
Bjork


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 28 Feb 2004, 11:40 
Offline
Third chance
Third chance
User avatar

Joined: 21 Apr 2003, 19:02
Posts: 127
Location: Poland
maciek wrote:
Tak tak, nie znosze A.M. Jopek - to zeby nie bylo watpliwosci. ;)

ja tam ja lubie i doceniam ja :) uwazam, ze ma kobita talent, no i dobry głos - to takie moje skromne zdanie :oops:

_________________
marcin [gg:554881]
ANNEKE is my goddess!


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 28 Feb 2004, 19:52 
Offline
King for a day
King for a day
User avatar

Joined: 16 Aug 2003, 21:10
Posts: 1067
Location: Szczecin, Poland
Od strony technicznej - ma bardzo dobry atak na dzwiek, bo spiewa punktowo, czyli atakuje od razu ten dzwiek co czeba, zadnych zbednych glissand :D

_________________
"Happiness is natural. Sadness, fear and anger are against nature and have to be defeated."
Bjork


Top
 Profile  
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group