The Gathering

forum
It is currently 28 Mar 2024, 15:45

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: troche polityki
PostPosted: 15 Mar 2006, 16:24 
Offline
Third chance
Third chance

Joined: 12 Feb 2004, 20:55
Posts: 102
Location: Twin Peaks
troche off topic, ale juz normalnie nei moge patrzec na mordy Kaczynskich, Dornow, Gosiewskich i najwiekszego debila w tym gronie czyli Cymanskiego...Jak slucham po raz anty o ukladach, spiskach, atakach z kazdej strony na biedny PIS to mi sie noz w kieszeni otwiera kto glosowal na tych cymbalow. Ponizej fajny list ktory dostalem mailem z wczorajszej GW - nic pewno nie pomoze, ale w koncu cos trzeba zaczac robic bo to co te oszolomy wyprawiaja przekracza wszelkie granice.

Jesli zgadzacie sie - wyslijcie do jak najwiekszej liczby swoich znajomych..

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34474,3207383.html

Balcerowicz musi zostać


Wreszcie doczekałem, że Balcerowicz tłumaczy się przed posłami - triumfował Andrzej Lepper podczas piątkowej debaty sejmowej, w której występował szef NBP.
Fot. Wojciech Surdziel / AG



ZOBACZ TAKŻE


* Komisja prześwietli działalność NBP? (13-03-06, 00:00)






Konrad Mońko 13-03-2006 , ostatnia aktualizacja 13-03-2006 12:53

Są w Polsce ludzie, którzy nie wstydzą się opowiedzieć za polityką Balcerowicza, za ciężką pracą, za misją inteligencji zmuszonej do tworzenia klasy średniej

Jestem radcą prawnym, pracuję w amerykańskiej kancelarii. Polityka mnie nie interesuje. Ciężko haruję, dobrze zarabiam. Co miesiąc płacę takie podatki, że prawie pensja posła by się uzbierała. Ale polityka mnie nie interesuje. Gospodarka ma silne fundamenty, moje oszczędności mają wartość - więc polityka mnie nie interesuje. Telewizję przestałem oglądać. Ale czytam gazety i wiem, co się dzieje. Haruję, zarabiam, wieczorami bawię się z dzieckiem. Reszta mnie nie interesuje.

Do czasu. Co skłania takiego abnegata do napisania emocjonalnego listu do redaktora "Gazety"? Problem, który się nazywa Balcerowicz.

Bo Balcerowicz musi zostać.

Dzisiaj, 10 marca 2006 r., facet z blokad prowadzi obrady w parlamencie mojego kraju i chami się wobec Balcerowicza, tego, który jest dla mnie symbolem silnej złotówki. Ciężko zarabiam te złotówki. I doceniam to, że ten twardy, wszystkowiedzący, wywyższający się i despotyczny Balcerowicz gwarantuje mi niezachwianą wartość moich cholernych złotówek.

Jeśli Lepper mówi bezkarnie od lat - mamy demokrację, ale on nawet o nią nie walczył - że "Balcerowicz musi odejść", to ja mówię dzisiaj: "Balcerowicz musi ZOSTAĆ". Również dla dobra tego faceta, którego sposobem na biznes jest niepłacenie długów, bo i tak zostaną umorzone.

Balcerowicz, niestety, nie zostanie. Ale kilkaset tysięcy biznesmenów utrzymujących nasz kraj będzie musiało sprostać wyzwaniom, jakie przyniesie nam era pobalcerowiczowska, od stycznia 2007. Wyzwaniom rzuconym naszym złotówkom, które mogą się zamienić w dodrukowywany papier, bo właściwie to obiecuje nam dzisiejszy zwycięski układ stabilizacyjny.

Na forum "Gazety" pojawił się post "Balcerowicz musi zostać". Daję głowę, że tak myśli może nawet kilka milionów ludzi w Polsce. "Gazeta" ma możliwość pokazania tego "zjawiska" - i bardzo Cię proszę o przekazanie tej obserwacji Redakcji.

Napiszcie, że są w Polsce ludzie, którzy nie wstydzą się opowiedzieć za polityką Balcerowicza, za nim jako ikoną polskich przemian, za profesjonałem, za złotówką, za ostatnimi 17 latami. Za ciężką pracą, za misją inteligencji zmuszonej do tworzenia klasy średniej, za stabilną walutą i za niezgodą na gmeranie w wolnym rynku przez nieuków i niespełnionych rewolucjonistów.

Napiszcie o nas, beneficjentach przemian po 1989 roku, o zbyt zajętych, żeby poważnie traktować pękatego, drągala i napoleona (czyż Niesiołowski nie jest ostatnio w formie, te epitety są doprawdy wyśmienite!). O tych, co się nie mieszają, ale w którymś momencie i w nich coś pęka.

We mnie dzisiaj coś pęka. Jak komuniści doszli do władzy w 2001, to narzekaliśmy (Millery i Pęczaki pokazali, że słusznie), ale w gruncie rzeczy się nie baliśmy. Dzisiaj ja się boję, moi koledzy z grona mailowych hardkorowców od spamu, ładnych pań i Chucka Norrisa też poważnieją i mówią, że się boją.

I gadamy o tym w "grupie dyskusyjnej" - sami trzydziestokilkulatkowie, ludzie sukcesu, zasadniczo zabezpieczeni materialnie, wolne zawody, kadra menedżerska. I postanawiamy, że szukamy sposobu na nagłośnienie tego strachu.

Chcemy, żeby zostało coś z Balcerowicza, skoro on sam nie może. Chcemy też jemu w ten sposób okazać wdzięczność - za stabilną walutę, gospodarkę rynkową, nasz indywidualny dobrobyt. I niech ma satysfakcję, że jego występu w Sejmie niektórzy słuchali z trwogą i zażenowaniem, ale z życzliwością dla niego.

Nie jest sam w niezgodzie na nieuctwo, chamstwo i cynizm pozwalający politykom grzebać w naszych portfelach.

Nagłośnijcie nas - te kilkaset tysięcy ma prawo poczuć jakąś spontaniczną wspólnotę. Napiszcie, że nie wszyscy go potępiają. Nawet jeśli jest nas mniej, to jak geje - mamy swoje prawa, prawda?

____

*** Ten list napisał do mnie przyjaciel ze studiów. Razem przez kilka lat zmagaliśmy się z prawem cywilnym czy karnym, chodziliśmy na piwo i dyskutowaliśmy o życiu, wszechświecie i całej reszcie. Życie rzuciło nas w różne miejsca - Konrad został w Trójmieście, ja wylądowałem w Warszawie. Nie widzieliśmy się od dziesięciu lat. Wczoraj list od niego znalazłem w mojej skrzynce mailowej.

Łukasz Lipiński, redaktor "Gazety"

_________________
"Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem.
Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne."
(Lech Kaczyński, marzec 2005)


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 16 Mar 2006, 18:21 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 20 Dec 2005, 11:05
Posts: 20
Location: war-saw, poland
byłam nieszczęsnym świadkiem pamiętnej debaty sejmowej
i mdłości prawie dostałam,
nie chce mi się w to mieszać,
bo to już nawet nie zakrawa o hipokryzję, ale
totalną głupotę.

szkoda, że politologię studiuję :roll:


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: :)
PostPosted: 16 Mar 2006, 22:42 
Offline
Traveller
Traveller

Joined: 02 Jan 2006, 12:54
Posts: 234
politologię stduai zawsze mozna zmeinic;p
a tak powaznie ja liczę że bedziezz raczej z tych lepszych polityków
sama swego czasu zdawalam na politologię ale wybrałąm coś co jest mi jednak bliższe ,a chcialam isc na to by coś działać najlepeij w samorządzie
liczę że znajdziesz swoj sposob by cos zdzialać i się spełnić:)
a nam pozostaje glosowac bo nieobecni nie maja racji i chocby nawet moj glos byl glosem na partię "przegraną" to będzie to głos mniej na roznego rodzaju PiSy i mogę szczerze powiedzieć - mam czyste sumienie


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2006, 15:54 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 19 Jun 2003, 18:44
Posts: 28
Location: Wroclaw, Poland
True! True! Ja jeszcze dodam, że powinno się zabronić publikacji wszelkich sondaży przedwyborczych!
Gość w dom, Gosiewski za okno!


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17 Mar 2006, 22:15 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 04 Dec 2003, 19:15
Posts: 32
Location: Poland, Cracow/Warsaw
y... nie mieszajmy ze sobą czegoś tak pięknego jak the Gathering i tak @#$% jak obecny rząd... plizzz :roll:

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 18 Mar 2006, 12:45 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 22 Mar 2004, 21:20
Posts: 41
Location: Poland
Moze miejsce rzeczywiscie nie jest zbyt odpowiednie do wyglaszania takich opinii, ale z drugiej strony, chyba wlasnie do tego sluzy forum ?? Do dzielenia sie z innymi wlasnymi pogladami :) I choc glownie rozmawiamy tu o muzyce i naszym kochanym zespole, to jednak ja osobiscie nie mam nic przeciwko takim drobnym zmianom tematu :) Zwlaszcza jak komus sie "noz w kieszeni otwiera" ;)

_________________
"You don't see me....."


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 21 Mar 2006, 15:26 
Offline
Third chance
Third chance
User avatar

Joined: 21 Apr 2003, 19:02
Posts: 127
Location: Poland
kurwa, no juz bardziej pojebanego tematu nie mogles dac :tw: co mnie to obchodzi jakie kto ma poglady polityczne?! za malo masz syfu w tv? gadamy tu o TG a nie o polskiej polityce. kurwa...

_________________
marcin [gg:554881]
ANNEKE is my goddess!


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 21 Mar 2006, 16:04 
Offline
Second sunrise
Second sunrise

Joined: 05 Feb 2002, 01:00
Posts: 47
Location: Poland
marcin wrote:
kurwa, no juz bardziej pojebanego tematu nie mogles dac :tw: co mnie to obchodzi jakie kto ma poglady polityczne?! za malo masz syfu w tv? gadamy tu o TG a nie o polskiej polityce. kurwa...


no i wyszło szydło z worka. już wszyscy wiemy na kogo głosowałeś.


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 21 Mar 2006, 19:03 
Offline
Third chance
Third chance
User avatar

Joined: 21 Apr 2003, 19:02
Posts: 127
Location: Poland
maciek wrote:
marcin wrote:
kurwa, no juz bardziej pojebanego tematu nie mogles dac :tw: co mnie to obchodzi jakie kto ma poglady polityczne?! za malo masz syfu w tv? gadamy tu o TG a nie o polskiej polityce. kurwa...


no i wyszło szydło z worka. już wszyscy wiemy na kogo głosowałeś.

tak? na kogo, bo moze wiesz lepiej niz ja?

_________________
marcin [gg:554881]
ANNEKE is my goddess!


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 21 Mar 2006, 23:46 
Offline
King for a day
King for a day
User avatar

Joined: 16 Aug 2003, 21:10
Posts: 1067
Location: Szczecin, Poland
sheesh, bez przesady, juz nie macie o co sie poklocic :P

_________________
"Happiness is natural. Sadness, fear and anger are against nature and have to be defeated."
Bjork


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 22 Mar 2006, 13:04 
Offline
Third chance
Third chance
User avatar

Joined: 21 Apr 2003, 19:02
Posts: 127
Location: Poland
Phibbie wrote:
sheesh, bez przesady, juz nie macie o co sie poklocic :P

no wlasnie :) tak jak napisalem wczesniej - napisanie tego tematu bylo glupota.

_________________
marcin [gg:554881]
ANNEKE is my goddess!


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 23 Mar 2006, 14:53 
Offline
Third chance
Third chance

Joined: 12 Feb 2004, 20:55
Posts: 102
Location: Twin Peaks
marcin wrote:
Phibbie wrote:
sheesh, bez przesady, juz nie macie o co sie poklocic :P

no wlasnie :) tak jak napisalem wczesniej - napisanie tego tematu bylo glupota.


po pierwsze to Twoje posty kolego w tym temacie to przejaw prostactwa i braku kultury
po drugie - jesli Cie temat nie interesuje to sie nie wypowiadasz - poki co masz w watku najwiecej postow
po trzecie - forum to miejsce wymiany pogladow,opinii itd tutaj oczywiscie glownie dot. Gathering, ale to nie Ty bedziesz decydowal jakie watki sa zakladane, czy ktos chce podyskutowac o dupie Maryni i sa osoby chetne do rozmowy to Tobie nic do tego.

dotarlo ?

_________________
"Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem.
Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne."
(Lech Kaczyński, marzec 2005)


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 24 Mar 2006, 12:03 
Offline
Third chance
Third chance
User avatar

Joined: 21 Apr 2003, 19:02
Posts: 127
Location: Poland
AgentCooper wrote:
dotarlo ?

nie, nie dotarlo. jestem prosty, brak mi kultury i w ogole glupi jestem, wiec chyba musisz mi to przetlumaczyc sila.
nie podniecaj sie tak ta polityka, bo naprawde nie warto. temat mnie bardzo interesuje, bo jest glupi i dlatego sie wypowiadam...

trzymaj sie!

_________________
marcin [gg:554881]
ANNEKE is my goddess!


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: ej ej
PostPosted: 24 Mar 2006, 14:24 
Offline
Traveller
Traveller

Joined: 02 Jan 2006, 12:54
Posts: 234
drogi Marcinie AgentCooper nie podnieca się politykom tylkom kurwami w twoim pierwszym poscie a chyba przeklinanie jest przejawem podniecenia i podejscia emocjonalnego i to tyw tym wypadku wyszles na osobe ktora nie umie uszanowac takiego prawa forum jak wolnosc wypowiedzi wystarczylo napisac ze to nie forum o polityce a nie rzucac miesem


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 24 Mar 2006, 18:23 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 19 Jun 2003, 18:44
Posts: 28
Location: Wroclaw, Poland
podpisuję się pod Agnieszkiem:)
i w ten sposób nikt nie rozmawiał o polityce tylko o tym, czy warto rozmawiać (sic!) o polityce :]


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 25 Mar 2006, 10:33 
Offline
Third chance
Third chance

Joined: 12 Feb 2004, 20:55
Posts: 102
Location: Twin Peaks
Jacek K wrote:
podpisuję się pod Agnieszkiem:)
i w ten sposób nikt nie rozmawiał o polityce tylko o tym, czy warto rozmawiać (sic!) o polityce :]


dokladnie tak

_________________
"Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem.
Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne."
(Lech Kaczyński, marzec 2005)


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 26 Mar 2006, 00:35 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 04 Dec 2003, 19:15
Posts: 32
Location: Poland, Cracow/Warsaw
no proszę - trochę polityki i od razu kłótnie -jak dzieci w piaskownicy na Wiejskiej :green:

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 26 Mar 2006, 12:46 
Offline
Third chance
Third chance
User avatar

Joined: 21 Apr 2003, 19:02
Posts: 127
Location: Poland
ok, mysle ze nie ma sensu zebym to dalej ciagnal. jak kogos obrazilem to sorry.

_________________
marcin [gg:554881]
ANNEKE is my goddess!


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 26 Mar 2006, 14:20 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 19 Jun 2003, 18:44
Posts: 28
Location: Wroclaw, Poland
są przesłanki by domniemywać, że ktoś stąd należy do układu który trzeba rozbić. Należy to zweryfikować. :tw: :tw: :tw:


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 26 Mar 2006, 22:36 
Offline
Second sunrise
Second sunrise
User avatar

Joined: 20 Dec 2005, 11:05
Posts: 20
Location: war-saw, poland
powołać komisję do lustracji! i komisję do lustracji komisji lustracji :green:


Top
 Profile  
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group