The Gathering

forum
It is currently 06 Jun 2024, 02:18

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 164 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Next
Author Message
PostPosted: 16 Jul 2010, 13:21 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 29 Oct 2004, 10:14
Posts: 12044
Location: Greece
pantelis79 wrote:
Freedom wrote:
alla nai . an ksernaei kati pou trwei e de tou to dineis meta ... briskeis kati allo gia na to kalupseis auto ....
An 3ernaei ayto pou tou dineis, tote to pas sto giatro gia na deis giati to 3ernaei.


e den einai ki aparaithto auto ektos an ksernaei oles tis trofes . tote nai paizei problhma

_________________
...pffff siga mwre ti einai mia diaktinisoula !!??!!


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 13:24 
Offline
King for a day
King for a day
User avatar

Joined: 02 Mar 2010, 21:15
Posts: 1087
Location: Elysian Fields, Athens
Θα του δώσω την επιλογή του κρέατος αλλά παράλληλα θα φροντίσω και να το μάθω να τρέφεται σωστά...είναι δύσκολο στην πράξη και δεν είμαι μάνα ακόμα αλλά θα ήθελα το παιδί μου να ξέρει ότι μπορεί να τρώει και άλλου είδους τροφές για να παίρνει τα θρεπτικά συστατικά. Αν τώρα διαπιστώσω ότι επιλέξει και θέλει να τρώει κρέας δεν θα το εμποδίσω, εκεί που θα παρέμβω όμως είναι αν θέλει να τρώει κάθε μέρα σουβλάκια...

_________________
Listen, learn, adapt, evolve.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 13:25 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
aNaSa_81 wrote:
θα φροντίσω και να το μάθω να τρέφεται σωστά...
Ti ennoeis na trefetai swsta? :P

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 13:26 
Offline
moderator
moderator
User avatar

Joined: 13 Apr 2004, 19:34
Posts: 26664
Location: in your head
οι αγελάδες είναι χορτοφάγες και βλέπουμε όλοι πώς είναι. Ασε δε θα πάρω.

_________________
Look at me...There were more to see, there were more to be proud of….

Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 13:27 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 29 Oct 2004, 10:14
Posts: 12044
Location: Greece
sophie wrote:
οι αγελάδες είναι χορτοφάγες και βλέπουμε όλοι πώς είναι. Ασε δε θα πάρω.


xa xa xa xa xaaaaaaaaaaa kalo polu gelasa :lol: :green: :lol: :green:

ma oi perissoteroi xortofagoi exoun parapanisia kila mallon giati nomizoun oti ta xortofagika tous de paxainoun :green:

_________________
...pffff siga mwre ti einai mia diaktinisoula !!??!!


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 13:29 
Offline
King for a day
King for a day
User avatar

Joined: 02 Mar 2010, 21:15
Posts: 1087
Location: Elysian Fields, Athens
pantelis79 wrote:
aNaSa_81 wrote:
θα φροντίσω και να το μάθω να τρέφεται σωστά...
Ti ennoeis na trefetai swsta? :P


Δημητριακά, λαχανικά, φρούτα, όσπρια, ξηρούς καρπούς, ξέρεις όλα αυτά..
ακόμα κι εγώ η ίδια είμαι στην προσπάθεια να τρέφομαι σωστά και μάλιστα τό δυσκολότερο κομμάτι είναι να μη μάθει να τρώει τα επεξεργασμένα...

_________________
Listen, learn, adapt, evolve.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 13:30 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
aNaSa_81 wrote:
Δημητριακά, λαχανικά, φρούτα, όσπρια, ξηρούς καρπούς, ξέρεις όλα αυτά..
...kreas, psaria, gala, ayga, meli :P .

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 13:37 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 11:00
Posts: 35294
Location: Sidi Bouzid, Morocco
Freedom wrote:
sophie wrote:
οι αγελάδες είναι χορτοφάγες και βλέπουμε όλοι πώς είναι. Ασε δε θα πάρω.


xa xa xa xa xaaaaaaaaaaa kalo polu gelasa :lol: :green: :lol: :green:

ma oi perissoteroi xortofagoi exoun parapanisia kila mallon giati nomizoun oti ta xortofagika tous de paxainoun :green:



Αυτό ισχύει για αυτούς που είναι σε δίαιτα και καταβροχθίζουν και καλά διαιτης προϊόντα σε τρελές ποσότητες βλέπε μεγάλη μου αδερφή

_________________
Love, despite what they tell you, does not conquer all, nor does it even usually last. In the end the romantic aspirations of our youth are reduced to, whatever works.

Μέχρι να φανεί το φως
δρόμους θα διαβαίνω
όχι πως σε ξέχασα
μα δε σε προσμένω.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 13:40 
Offline
moderator
moderator
User avatar

Joined: 13 Apr 2004, 19:34
Posts: 26664
Location: in your head
pantelis79 wrote:
aNaSa_81 wrote:
Δημητριακά, λαχανικά, φρούτα, όσπρια, ξηρούς καρπούς, ξέρεις όλα αυτά..
...kreas, psaria, gala, ayga, meli :P .



το γάλα είναι το πρώτο πράμα που πίνουμε με το που γεννιόμαστε. τυχαιο, δε νομίζω

_________________
Look at me...There were more to see, there were more to be proud of….

Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 13:48 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Jul 2010, 10:10
Posts: 3367
Location: thessaloniki
katholou tyxaio!to mhtriko gala einai apodedeigmena i kaliteri trofi pou mporei na parei ena mwro.apla min to mperdeoume me ta kataskeyasmata pou kikloforoun sto emporio kai mas ta pasaroun os galata. :-?

_________________
ώρα καλή στην πρύμνη σου
και αέρα στα πανιά σου
ούτε πουλί πετούμενο
να μην βρεθεί μπροστά σου..

ξεφτίλα γκόμενε..


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 14:11 
Offline
King for a day
King for a day
User avatar

Joined: 02 Mar 2010, 21:15
Posts: 1087
Location: Elysian Fields, Athens
παιδιά έχω ένα θέμα εδώ στη δουλειά :-? ...θα επανέλθω αργότερα με απαντήσεις :flower:

_________________
Listen, learn, adapt, evolve.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 14:34 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Oct 2001, 01:00
Posts: 25769
Location: The Big Apple
Στην επεσαν φανατικοι κρεατοφαγοι?

Ειμαι γενικα δημοκρατικος ανθρωπος θαρρω οποτε προφανως αν καποιος θελει να ειναι χορτοφαγος, ας κανει οτι γουσταρει. Παρολα αυτα τη χορτοφαγια τη θεωρω μεγαλη απατη και ειναι μια εφευρεση της ανθρωπινης κοινωνιας που δε μπορω να την καταλαβω. Γενικα ο ανθρωπος εχει την ταση να σκεφτεται οτι μαλακια μπορει να σκεφτει προκειμενου να γινει πιο ενδιαφερουσα η ζωη μας και να εχουμε κουβεντες να κανουμε. Το να μην αρεσει σε καποιον ιδιαιτερα το κρεας μπορω να το καταλαβω (και παλι, αποκλειεται να μη σου αρεσει ποτε και τιποτα), το να μην τρωει καποιος κρεας λογω ιδεολογιας, αυτο μου φαινεται εξωπραγματικο, αλλα οπως ειπα και πιο πανω, μαγκια του και καλα κανει. Αρκει να μην ενοχλει τους υπολοιπους που τρωνε και κρεας και απολα με προπαγανδες και διαφορα αλλα ενοχλητικα. Το τονιζω τοσο πολυ γιατι εδω στην Ελλαδα ειμαστε λογικοι ανθρωποι ακομα, στη Νεα Υορκη η χορτοφαγια ειναι μεγαλο τρεντ και υπαρχει παρα πολυς κοσμος που την ακολουθει, οπως και εστιατορια κτλ, και μου εχουν σπασει τα νευρα με την ολη ιστορια.

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 14:36 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 11:00
Posts: 35294
Location: Sidi Bouzid, Morocco
για ανελυσε το τρεντ αυτο λιγο ρε... γνωρισες κοσμο που το εκοψε χωρις λογο μονο και μονο μοδα ξερω γω?

_________________
Love, despite what they tell you, does not conquer all, nor does it even usually last. In the end the romantic aspirations of our youth are reduced to, whatever works.

Μέχρι να φανεί το φως
δρόμους θα διαβαίνω
όχι πως σε ξέχασα
μα δε σε προσμένω.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 14:42 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Oct 2001, 01:00
Posts: 25769
Location: The Big Apple
Στο γκρουπ των πρωτοετων που ξεκινησαν μολις το διδακτορικο οπως εγω ειμαστε 20 ατομα και τα 4 ειναι χορτοφαγα (στη Φυσικη μονο ε, αλλιως εκατονταδες κοσμος). Θελω να πιστευω οτι τα συγκεκριμενα ατομα το κανουν λογω ιδεολογιας (περι βασανισμου και δολοφονιας των ζωων κτλ), καθως εχω μιλησει λιγακι μαζι τους για αυτο το θεμα, και αυτην την εντυπωση μου εχουν δωσει (ασχετα αν το βρισκω σωστο η λαθος αυτο ή κατα ποσο εχει νοημα κατι τετοιο..). Ομως γενικα και σε αλλες παρεες και απο κουβεντες που εχω κανει εχω καταλαβει οτι υπαρχει κοσμος που επειδη ακουσε 4-5 ατομα να ειναι βεγκαν εγιναν κι αυτοι, και επειδη ειναι πολυ κουλ να εισαι βεγκαν εν ετει 2010, κατι το οποιο φαινεται κι απο τη διαφημιση που υπαρχει απο τα εστιατορια κτλ που ειναι για βεγκανς. Θα μου πεις, αυτο κανουν, αυτο πουλανε. Καλα γενικα στην Αμερικη υπαρχει μια πωρωση με την υγιεινη διατροφη, το οποιο δε λεω, καλο ειναι, αλλα αυτοι το παρακανουν. Γραφουν τις θερμιδες παντου και αναλυτικα, υπαρχει κοσμος που σε κοιτανε με μισο ματι αν παρεις μια μερα να φας απο τα Wendy's :lol: κτλ. Προφανως δεν ειναι η πλειοψηφεια του κοσμου αυτη ε, απλα ειναι ενα ποσοστο που μου φαινεται περιεργο.

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 14:43 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 11:00
Posts: 35294
Location: Sidi Bouzid, Morocco
aNaSa_81 wrote:
vaggelis_original21 wrote:
thepavl wrote:
Παντελγ χαιρω πολύ δε τρώω ξηροκαρπια συχνά και ούτε κατα διάνοια στις ποσότητες που ετρωγα


kai kala kaneis, oi 3hroi karpoi einai lathos ths fyshs 8)


ωωωω θεέ...μεγαλοδύναμε



http://www.youtube.com/watch?v=jt1X4blzRg0

8)

_________________
Love, despite what they tell you, does not conquer all, nor does it even usually last. In the end the romantic aspirations of our youth are reduced to, whatever works.

Μέχρι να φανεί το φως
δρόμους θα διαβαίνω
όχι πως σε ξέχασα
μα δε σε προσμένω.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 14:50 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 02 Jun 2004, 09:11
Posts: 24801
Location: Scottish Hell
Edw na diaxwrisoume tous vegetariana apo tous vegans e. Oi prwtoi apofeugoun mono to kreas, oi deuteroi otidhpote exei zwikh proeleush.

Natasa, an exw prose3ei kala, den anafereis pou8ena tous dikous sou logous gia tous opoious apofeugeis to kreas. Epeidh de sou arese apo mikrh? Epeidh einai meros kapoia ideologias? Epeidh 8eleis na kaneis ugieinh diatrofh? An kai diafwnw me th fanatikh xortofagia, mporw na dextw o,ti mou peis ektos apo to trito, apla giati den isxuei. Me episthmonikes apodei3eis, etsi?
Apo kei kai pera, vegetarian, vegan 'h oxi, to na mhn trwei kapoios ka8olou psari pisteuw pws einai h megaluterh malakia pou mporei na kanei kapoios. To psari exei th megaluterh sugkentrwsh wfelimwn kai 8reptikwn sustatikwn, plain and simple. Tipota de sugkrinetai m'auto. Mikroteros ki emena de mou poluarese to psari alla otan suneidhtopoihsa poso wfelimh trofh einai to ebale sth diatrofh mou, arxika psiloanagkastika, meta arxisa na to latreuw.

_________________
ImageImage

Όπως θα θυμάμαι τον Αλέκο...


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 15:02 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Oct 2001, 01:00
Posts: 25769
Location: The Big Apple
Εγω λεω να γυρισουμε αυτο το τοπικ και να λεμε ποσο υπεροχο ειναι οταν σταζει το αιματακι απο το μπιφτεκακι που προηλθε απο σφαγιασμενο αρνακι!

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 15:08 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 11:00
Posts: 35294
Location: Sidi Bouzid, Morocco
Εκείνο να γίνεσαι vegan ή οτιδήποτε λόγο μόδας...

_________________
Love, despite what they tell you, does not conquer all, nor does it even usually last. In the end the romantic aspirations of our youth are reduced to, whatever works.

Μέχρι να φανεί το φως
δρόμους θα διαβαίνω
όχι πως σε ξέχασα
μα δε σε προσμένω.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 15:10 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 09 Aug 2002, 12:08
Posts: 29689
Location: Tokos Fun Park
poly sxetikos titlos

_________________
you own me...

Image
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16 Jul 2010, 15:23 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
Parasight wrote:
Edw na diaxwrisoume tous vegetariana apo tous vegans e. Oi prwtoi apofeugoun mono to kreas, oi deuteroi otidhpote exei zwikh proeleush.
Oi deyteroi loipon den prepei na trwne oute patates, epeidh gia na megalwsoun tous bazoume kopria :green: .

Fixxxer wrote:
Στο γκρουπ των πρωτοετων που ξεκινησαν μολις το διδακτορικο οπως εγω ειμαστε 20 ατομα και τα 4 ειναι χορτοφαγα (στη Φυσικη μονο ε, αλλιως εκατονταδες κοσμος). Θελω να πιστευω οτι τα συγκεκριμενα ατομα το κανουν λογω ιδεολογιας (περι βασανισμου και δολοφονιας των ζωων κτλ), καθως εχω μιλησει λιγακι μαζι τους για αυτο το θεμα, και αυτην την εντυπωση μου εχουν δωσει (ασχετα αν το βρισκω σωστο η λαθος αυτο ή κατα ποσο εχει νοημα κατι τετοιο..). Ομως γενικα και σε αλλες παρεες και απο κουβεντες που εχω κανει εχω καταλαβει οτι υπαρχει κοσμος που επειδη ακουσε 4-5 ατομα να ειναι βεγκαν εγιναν κι αυτοι, και επειδη ειναι πολυ κουλ να εισαι βεγκαν εν ετει 2010, κατι το οποιο φαινεται κι απο τη διαφημιση που υπαρχει απο τα εστιατορια κτλ που ειναι για βεγκανς. Θα μου πεις, αυτο κανουν, αυτο πουλανε. Καλα γενικα στην Αμερικη υπαρχει μια πωρωση με την υγιεινη διατροφη, το οποιο δε λεω, καλο ειναι, αλλα αυτοι το παρακανουν. Γραφουν τις θερμιδες παντου και αναλυτικα, υπαρχει κοσμος που σε κοιτανε με μισο ματι αν παρεις μια μερα να φας απο τα Wendy's :lol: κτλ. Προφανως δεν ειναι η πλειοψηφεια του κοσμου αυτη ε, απλα ειναι ενα ποσοστο που μου φαινεται περιεργο.
Se pisteyw, kapws etsi to fantazomoun ki egw.

Fixxxer wrote:
Στην επεσαν φανατικοι κρεατοφαγοι?
Ka8olou fanatikos, shmera exw faei ena tost me xalba, patates pshtes, xorta kai tyri. Dyo fores th bdomada an trws kreas einai mia xara, oute parapanw oute parakatw.


Fixxxer wrote:
Εγω λεω να γυρισουμε αυτο το τοπικ και να λεμε ποσο υπεροχο ειναι οταν σταζει το αιματακι απο το μπιφτεκακι που προηλθε απο σφαγιασμενο αρνακι!
Kalo einai ayto 8) .

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 164 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group