The Gathering

forum
It is currently 27 Apr 2024, 21:11

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 91 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Author Message
 Post subject: Re: Neighbor J. Jones
PostPosted: 28 Feb 2010, 21:07 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Oct 2001, 01:00
Posts: 25769
Location: The Big Apple
Ο σωληνα και το θερμοσιφωνας.

ΥΓ. Οι γειτονες σου ειναι γτπ και θα τους ειχα πεταξει μολοτοφ χωρις καμια υπερβολη, δεν ειναι δυσκολο να την κανεις, ενα στουπι και 2/3 μερη του μπουκαλιου με οινοπνευμα θελει. Επισης λιγη ζαχαρουλα, ενα κομματι λεμονι και ενα κοκκινο καλαμακι να γοσυταρουμε μαργκαριτα μολοτοφ.

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Neighbor J. Jones
PostPosted: 16 Apr 2010, 13:06 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 09 Jul 2007, 22:16
Posts: 7668
Location: Helsinki, Finland
Γυρίζω χθες βράδυ κατά τις 02:30 και βλέπω ότι οι αποπάνω, με τους οποίους έχουμε φιλικές σχέσεις, έχουν παρκάρει το αμάξι τους (Α1) στην πιλοτή, πίσω από το άλλο (Α2) που έχουν επίσης στην πιλοτή και μου έχουν «κλείσει» τη δική μου θέση. Δεν πειράζει, λέω, θα το βάλω από πίσω τους κι ας τους κλείνω και τα δύο αυτοκίνητα κι ας ξέρω ότι θα με ξυπνήσουν αύριο το πρωί. Έτσι κι έγινε, με ξυπνάνε κατά τις 09:00, κατεβαίνω να τους ανοίξω και να το βάλω στη θέση μου, αλλά βλέπω ότι παρκάρουν το Α1 στον δρόμο, ακριβώς έξω από την πολυκατοικία, χωρίς να μετακινήσουν το Α2. Μέχρι τώρα, εκεί ακίνητο παραμένει το Α1 στον δρόμο, ακίνητο παραμένει και το Α2 στην πιλοτή.

Σούμα:
Οι ίδιοι που με έκλεισαν χθες, με ξύπνησαν, για να τους ανοίξω, όχι για να πάνε στη δουλειά τους, αλλά για να καβατζώσουν θέση στον δρόμο.

Ερώτηση:
Την παλεύουν καθόλου;

_________________
Ο άνεμος και η σκόνη είναι
οι σύντροφοί μου,
Η άκρη της γης το σπίτι μου.


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Neighbor J. Jones
PostPosted: 16 Apr 2010, 16:22 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 27 May 2006, 22:54
Posts: 14967
Location: Poythenistan
Tωρα πηρα χαμπαρι το τοπικ!!!


Ενας φιλος μου ελεγε σημερα για μια κουτσομπολα που εχουν στον οροφο τους, που ενω ειχε ερθει η κοπελα του, χτυπαει μετα αυτη και καλα να ζητησει κατι και παει να μπει μαλιστα μες στο διαμερισμα του! Ευτυχως το παιδι μπηκε μπροστα και της εκλεισε το δρομο οποτε οκ..


Το γαματο ηταν μια αλλη φορα που μπαινει η κοπελα του ιδιου φιλου μου στο ασανσερ και πετυχαινει (μαλλον) αυτη. Η γρια ρωταει την κοπελα "που πατε;" λεει αυτη "στον 4ο!", ξαναρωταει με υφακι αυτη τη φορα "ναι, ΠΟΥ πατε;;;" απανταει αταραχα η κοπελα "στον 4ο." ξαναρωταει με υφος "ναι, ΠΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΟΜΩΣ πατε;;;;;;" οποτε παλι η κοπελα του φιλου μου απανταει ψυχραιμα "στον 4ο"!!! :lol: :lol: :lol:

_________________
Αγαπώ 13888!!!


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Neighbor J. Jones
PostPosted: 16 Apr 2010, 17:51 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
Gamath h kopela tou filou sou :lol: :lol: , th geiwse opws eprepe th gria.

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Neighbor J. Jones
PostPosted: 17 Apr 2010, 21:41 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Jul 2003, 00:17
Posts: 10377
Location: greece
KingJP wrote:
Γυρίζω χθες βράδυ κατά τις 02:30 και βλέπω ότι οι αποπάνω, με τους οποίους έχουμε φιλικές σχέσεις, έχουν παρκάρει το αμάξι τους (Α1) στην πιλοτή, πίσω από το άλλο (Α2) που έχουν επίσης στην πιλοτή και μου έχουν «κλείσει» τη δική μου θέση. Δεν πειράζει, λέω, θα το βάλω από πίσω τους κι ας τους κλείνω και τα δύο αυτοκίνητα κι ας ξέρω ότι θα με ξυπνήσουν αύριο το πρωί. Έτσι κι έγινε, με ξυπνάνε κατά τις 09:00, κατεβαίνω να τους ανοίξω και να το βάλω στη θέση μου, αλλά βλέπω ότι παρκάρουν το Α1 στον δρόμο, ακριβώς έξω από την πολυκατοικία, χωρίς να μετακινήσουν το Α2. Μέχρι τώρα, εκεί ακίνητο παραμένει το Α1 στον δρόμο, ακίνητο παραμένει και το Α2 στην πιλοτή.

Σούμα:
Οι ίδιοι που με έκλεισαν χθες, με ξύπνησαν, για να τους ανοίξω, όχι για να πάνε στη δουλειά τους, αλλά για να καβατζώσουν θέση στον δρόμο.

Ερώτηση:
Την παλεύουν καθόλου;


mporeis na kaneis ena sxediagramma.giati afta me tis pilotes den mporow na katalavw pws leitourgoun. 15 oikogeneies se mia polykatoikia na exoun 5 theseis gia parking

_________________
«Όσο για το επάγγελμα, ας είμαστε λίγο φιλόδοξοι. Το μόνο επάγγελμα που πραγματικά μου ταιριάζει, νομίζω ότι είναι το επάγγελμα του θεού».
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Neighbor J. Jones
PostPosted: 20 Apr 2010, 13:01 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 09 Jul 2007, 22:16
Posts: 7668
Location: Helsinki, Finland
behind the grey wrote:
mporeis na kaneis ena sxediagramma.giati afta me tis pilotes den mporow na katalavw pws leitourgoun. 15 oikogeneies se mia polykatoikia na exoun 5 theseis gia parking

Έτσι είναι η φυσιολογικά η πιλοτή. Σημειωτέον ότι το νοητό παραλληλόγραμμο, στο οποίο βρίσκεται το Α1, είναι η ράμπα και κανονικά δεν είναι θέση στάθμευσης. Το Α1, δηλαδή, χαριστικά παρκάρει εκεί.

Image

Εκείνο το βράδυ, συνάντησα την παρακάτω εικόνα: ένα πέμπτο αμάξι (Γ1, φίλος τού Β1, φαντάζομαι) είχε παρκάρει πίσω από το Β1, ενώ το Α1 είχε παρκάρει ακριβώς πίσω από το Α2, αποκλείοντας τη δική μου θέση. Έτσι κι εγώ το άφησα δίπλα από το Γ1, κλείνοντας τους δύο μπροστινούς μου. Άλλη φορά, δεν θα έχει παιχνιδάκια και αυτοσχεδιασμούς. Ό,τι ώρα και να έρθω σπίτι, θα τους ταράξω στα κουδούνια, αν μου έχουν κλείσει τη θέση.

Image

_________________
Ο άνεμος και η σκόνη είναι
οι σύντροφοί μου,
Η άκρη της γης το σπίτι μου.


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Neighbor J. Jones
PostPosted: 20 Apr 2010, 17:57 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Jul 2003, 00:17
Posts: 10377
Location: greece
e nai re

_________________
«Όσο για το επάγγελμα, ας είμαστε λίγο φιλόδοξοι. Το μόνο επάγγελμα που πραγματικά μου ταιριάζει, νομίζω ότι είναι το επάγγελμα του θεού».
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Neighbor J. Jones
PostPosted: 20 Apr 2010, 18:00 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 02 Jun 2004, 09:11
Posts: 24801
Location: Scottish Hell
Re Kwsth ri3e kai ena 3d sxediagramma giati de se pianw akribws.

_________________
ImageImage

Όπως θα θυμάμαι τον Αλέκο...


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Neighbor J. Jones
PostPosted: 20 Apr 2010, 18:41 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Jul 2003, 00:17
Posts: 10377
Location: greece
aftoi pou exoun 2 amaksia exoun profanws mia thesi gia parking, alla etsi opws to ekanan einai gia to poutso
den katalavainw giati se ekleisa, afou apo thn arxi tha mporousan to ena amaksi na to eoxun sto dromo
mou aresoun pou les oti diatireite kai filikes sxeseis

Parasight wrote:
Re Kwsth ri3e kai ena 3d sxediagramma giati de se pianw akribws.


aston re mporei na to kanei :green:

_________________
«Όσο για το επάγγελμα, ας είμαστε λίγο φιλόδοξοι. Το μόνο επάγγελμα που πραγματικά μου ταιριάζει, νομίζω ότι είναι το επάγγελμα του θεού».
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Neighbor J. Jones
PostPosted: 20 Apr 2010, 20:44 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 27 May 2006, 22:54
Posts: 14967
Location: Poythenistan
Αν θελετε 3D σας κανω και γω και φωτορεαλιστικο μαλιστα! 8) 8) 8)

_________________
Αγαπώ 13888!!!


Top
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Neighbor J. Jones
PostPosted: 13 Sep 2014, 20:24 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 09 Jul 2007, 22:16
Posts: 7668
Location: Helsinki, Finland
http://themetapicture.com/dear-neighbor/

_________________
Ο άνεμος και η σκόνη είναι
οι σύντροφοί μου,
Η άκρη της γης το σπίτι μου.


Top
 Profile  
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 91 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group