The Gathering

forum
It is currently 29 Apr 2024, 00:06

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
PostPosted: 15 Jul 2013, 09:09 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Oct 2001, 01:00
Posts: 25769
Location: The Big Apple
Ξεκινω μια τριλογια αρκετα ανουσιων (φαινομενικα) τοπικ, για να γιορτασω το καλοκαιρι μου και την αδεια μου που ξεκινησε πριν λιγες μερες, η οποια θα μου δωσει και ευκαιρια να τελειωσω τη βαθμολογια στη Νυχτα Ξελογιαστρα καποια στιγμη! Μιας και εχω ελευθερο χρονο, ας ζεσταθω ομως με αυτα τα τοπικς πρωτα 8) Ξερω οτι τα τοπικ θα πεθανουν και κανεις δε νοιαστηκε, ποσο μαλλον εγω περι τουτου, αλλα θα τα ανοιξω παρα ταυτα.

Εδω και περιπου 7 μηνες εχει αρχισει μια διαδικασια κατα την οποια ο Παντελης παραγγελνει οτι μαλακια βρισκει σε καλη τιμη για το 'Murica, ωστε να τα φερω εγω Ελλαδα οταν ερθω. Η αφορμη ηταν το ταξιδι μου τον Ιανουαριο, κατα το οποιο ηρθα στην Ελλαδα για 24 μερες, αλλα καποια απο εκεινα τα αρχικα πραγματα δεν εφτασαν εγκαιρα στο σπιτι μου στη μαγευτικη Αστορια, οποτε ξωμειναν εδω περα... καποια αλλα πραγματα τα εφερα ηδη Ελλαδα, αλλα τα εχει η Λενα σπιτι της και δεν τα εχει παρει ακομα ο Παντελης... καποια αλλα πραγματα τα εφερε η γκομενα ενος φιλου μου Ελλαδα σε αλλη φαση τον Ιανουαριο, τα οποια νομιζω πως εχει κι αυτα η Λενα :lol:

Εδω θα κανουμε μια καταγραφη καθε ανουσιας (ή και ουσιαστικης) αγορας του Παντελη, αντι να δουμε πως θα επιδρασει στο αβαταρ μου (δες summer topic III και εδω). Δε θα περιοριστουμε ομως εκει, αυτη τη στιγμη ξεκιναει μια δημοπρασια και θα πουλησω τα κατωθι σε οποιον κανει την καλυτερη προσφορα, αφαιρωντας την αρχικη αξια τους απο την τελικη τιμη, λεφτα τα οποια θα πανε στον Παντελη για την αγορα. Ο Παντελης ΕΞΑΙΡΕΙΤΑΙ απο τη δημοπρασια, και το μονο που θα λαβει ειναι τα χρηματα μετα της πωλησεως, συν οτι αντικειμενο δεν πωληθει. Διπλα σε καθε πωλουμενο αντικειμενο θα αναγραφεται η αρχικη τιμη που θα κρινω ΕΓΩ οτι ειναι καταλληλη ως αποζημιωση στον Παντελη, και απο κει και περα υπολογιζετε οτι παραπανω θελετε να προσφερετε, αναλογα με την κριση σας. Ευχαριστω :flower: :flower:

  • Soundgarden - Telephantasm Gold Printed Numbered 7" Vinyl Singe (W/ Rare Live Track) [Limited Collector's Edition]: το σκοτωνω με $15, ειναι και σπανιο (νουμερο 3167)
  • Metallica So What? - XXX The 30th Anniversary Event + Free Metallica Vinyl: το βρισκεις ευκολα και ebay, με $5 στον Παντελη ξεκινατε
  • Nightstalker - Dead Rock Commandos vinyl: $0 (ισως δωσω και λεφτα για να φυγει απο το σπιτι μου)
  • T-shirt "The Blues Brothers" L size: Προσοχη, αμερικανικο large σημαινει κατι μεγαλυτερο στην Ελλαδα, με $3 αρχικη τιμη δικο σας
  • Metallica XXX 30th Anniversary picks pack: ενα μικρο κουτακι για καραμελιτσες με πενες Metallica απο το σπανιο ηβεντ, ξεκιναμε απο τα $2
  • Gojira - L'Enfant Sauvage CD: $5 για το σκοτωμα εδω περα
  • Rush - Clockψork Angels vinyl: $9
  • Rush - Moving Pictures Live 2011: $10
  • Dream Theater - Systematic Chaos: $1 γιατι ο Παντελης το κραζει χωρις να το εχει ακουσει και ειναι δισκαρα 8)
  • Dream Theater - Black Clouds & Silver Linings: $4 επειδη ο Παντελης κραζει το προηγουμενο τους
  • Dream Theater - A Dramatic Turn Of Events: $11 μονο λογω Mangini
  • Pearl Jam - Singles Collection: Μια συλλογη με 11 CD απο διαφορα singles της μετριοκαλης αυτης μπαντας, ξεκιναμε στα $20

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι τιμες παραπανω ειναι τα εξτρα χρηματα που πρεπει να προσφερετε περαν των χρηματων που θα λαβω εγω για τη μεταφορα και την παραδοση, και θα καταβληθουν στον Παντελη για τον κοπο του να παραγγειλει τα ανωθι αντικειμενα. Αν αγορασετε πανω απο 2-3 αντικειμενα, κερναω και καφεδακι αυστηρα καπου στα βορεια προαστια μεσα στον Αυγουστο (δες summer topic II).

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15 Jul 2013, 09:15 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 26 May 2005, 21:04
Posts: 38303
Location: WasteLand
xaxaxa, eimai douleia twra, 8a melethsw meta me thn hsyxia mou gia na kraxw pantelh opws tou armozei, se ligo 8a agorazei kai sosonia metallica kai kata t alla krazei tous metallicous

_________________
Children picking up our bones
Will never know that these were once
As quick as foxes on the hill


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15 Jul 2013, 09:19 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 15 Oct 2001, 01:00
Posts: 25769
Location: The Big Apple
Να σημειωθει εδω περα οτι υπαρχουν παμπολλες εταιριες που νοικιαζουν αποθηκευτικο χωρο εδω περα (παραδειγμα http://www.publicstorage.com) προς $40-$50 ή και πανω απο $100 το μηνα... αν ο Παντελης παραπονεθει ή εκφρασει την επιθυμια του να κινηθει νομικα εναντιον μου, θα του θυμισω πως μου χρωσταει ενα μινιμουμ $300 γι αυτους τους 7 μηνες, συν του οτι μπορω να τον εκβιασω με την κληση για παρανομο παρκαρισμα που ακομα χρωσταει καπου στην Αριζονα 8)

_________________
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15 Jul 2013, 09:21 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
ta pragmata mou re mouni :x

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15 Jul 2013, 09:23 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 26 May 2005, 21:04
Posts: 38303
Location: WasteLand
ola mazi 5 eyrw kai ama..

_________________
Children picking up our bones
Will never know that these were once
As quick as foxes on the hill


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15 Jul 2013, 13:32 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 19 Apr 2004, 10:08
Posts: 58066
Location: Athens, GREECE
Fixxxer wrote:
Να σημειωθει εδω περα οτι υπαρχουν παμπολλες εταιριες που νοικιαζουν αποθηκευτικο χωρο εδω περα (παραδειγμα http://www.publicstorage.com) προς $40-$50 ή και πανω απο $100 το μηνα... αν ο Παντελης παραπονεθει ή εκφρασει την επιθυμια του να κινηθει νομικα εναντιον μου, θα του θυμισω πως μου χρωσταει ενα μινιμουμ $300 γι αυτους τους 7 μηνες, συν του οτι μπορω να τον εκβιασω με την κληση για παρανομο παρκαρισμα που ακομα χρωσταει καπου στην Αριζονα 8)
apo tote pou efaga thn klhsh exw alla3ei taytothta, diabathrio kai pistwtikh karta, eimai allos an8rwpos, anti8eta esy pou eixa dwsei to onoma sou kai th diey8ynsh sou meneis akoma ekei 8) , etoimasou, $100 einai twra me to prwto prostimo, sta 2 xronia pou th xrwstaw den 3erw pou 8a exei ftasei, se ligo 8a sou apagoreytei h e3odos apo th xwra 8)

ta pragmata re mouni 8elw leme :x :x :x :x !!

_________________
HARRY_ANGEL wrote:
KANENA facebook 8) / balte / to fb forum / ston kolo sas


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15 Jul 2013, 13:47 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 26 May 2005, 21:04
Posts: 38303
Location: WasteLand
na eiste kala, eixa kolhsei paara poly kairo me to idio signature

_________________
Children picking up our bones
Will never know that these were once
As quick as foxes on the hill


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08 Aug 2013, 13:44 
Offline
Always
Always
User avatar

Joined: 09 Aug 2002, 12:08
Posts: 29689
Location: Tokos Fun Park
HARRY_ANGEL wrote:
ola mazi 5 eyrw kai ama..

dinw 3 eurw kai ta kavatzwnw

_________________
you own me...

Image
Image


Top
 Profile  
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group